یکشنبه, 31 تیر 1403

شناسه پیام‌رسان‌ (ایتا، روبیکا و سروش)
h_shad_ir@

 کانال سایت در پیام‌رسان سروش
hshadir@

خطر مرگ! (خودارضایی)

بسم الله
در بين انحراف‌هاي اخلاقي، خودارضايي (استمنا، جلق) سه ويژگي منحصر به فرد دارد؛
اولاً خيلي سهل‌الوصول است و به آساني در دسترس همه قرار دارد و ارتکاب آن هيچ هزينه و زحمتي ندارد؛
ثانياً ضررهاي جسمي و روحي آن بيش‌تر و وحشتناک‌تر از انحراف‌هاي ديگر است.
ثالثاً زمينه‌ساز و مقدمه‌ي انحراف‌هاي ديگر جنسي (مانند زنا و لواط) است. غالباً اگر کسي بتواند در برابر انحراف خودارضايي مقاومت کند، به انحراف‌هاي ديگر دچار نمي‌شود.
متأسفانه در جامعه‌ي ما و احتمالاً در همه‌ي جوامع، بسياري از نوجوانان به دليل ناآگاهي و جهل دچار اين انحراف مي‌شوند و زماني متوجه اشتباه خود مي‌شوند که ديگر دير شده است. من تقصير اصلي را به گردن بزرگ‌ترها (اعم از پدر و مادر و مربيان مدرسه و روحانيون) مي‌گذارم. وقتي ما در اطلاع رساني سالم کوتاهي مي‌کنيم، نوجوان از راه‌هاي ناسالم به مسائل بلوغ و جاذبه‌هاي جنسي دست پيدا مي‌کند و طبيعتاً نتيجه‌ي راه‌هاي ناسالم چيزي جز انحراف نخواهد بود.

روان‌شناسان معتقدند بلوغ جنسي نوجوان، معمولاً چند سال زودتر از بلوغ رواني و اقتصادي وي فرا مي‌رسد. يعني زماني که نوجوان نياز به تأمين ميل جنسي را به شدت در وجودش احساس مي‌کند، هنوز توانايي کافي براي تشکيل يک خانواده و مديريت آن را ندارد.1 بنابراين به روشني مي‌توان گفت: فصل بلوغ، يک فصل حسّاس و احياناً خطرناک است؛ همان‌طور که يک فرصت ناب براي رشد و تعالي است.

خطرناک است، از آن جهت که نيازهاي جنسي ممکن است عقل نوبنياد نوجوان را تحت فشارهاي سنگين هوا و هوس قرار دهد و او را به انحراف بکشد و او نتواند در برابر آن مقاومت کند. فرصت نابي است براي رشد و تعالي، از آن جهت که امتحان سختي است براي پاک زيستن. امتحان هرچه سخت‌تر باشد، تأثير آن (در صورت موفقيت و پيروزي) در رشد معنوي و کمال حقيقي انسان بيش‌تر است.

آگاهي از خطر

براي پيش‌گيري و درمان اين پديده‌ي خطرناک، ابتدا بايد از خطرات آن آگاه شد. در انحراف و اشتباه بودن اين کار، همين بس که از نظر خداوند، اين کار جزء گناهان کبيره است. در قرآن کريم، خودارضايي و هرگونه انحراف جنسي ديگر، تجاوز از خطوط قرمز احکام الهي قلمداد شده است2. در روايات اهل بيت عليهم‌السلام از اين عمل شرم‌آور، با عبارت « نکاح با خود» ياد شده است و آمده است که خداوند در روز قيامت با کسي که با خودش نکاح مي‌کند (يعني خودارضايي مي‌کند) سخن نخواهد گفت3. در بعضي روايات زشتي خودارضايي با زشتي عمل کسي که مفعول لواط واقع مي‌شود، برابر دانسته شده است4. در روايتي ديگر آمده است: کسي که خودارضايي مي‌کند مورد لعن و نفرين است5.
انحراف‌هاي جنسي به‌ويژه خودارضايي ضربه‌هاي مهلکي هم بر جسم و هم بر روح انسان وارد مي‌کند. از نظر جسمي، سلامتي انسان را به شدت و به صورت خيلي ترسناکي تهديد مي‌کند. از نظر روحي هم، انسان را از تعادل لازم براي داشتن يک زندگي شيرين محروم مي‌کند؛ انگيزه و اميد را در دل مي‌ميراند و نااميدي و سستي و احساس پوچي را بر فکر و احساس انسان مسلط مي‌کند.

آسيب‌هاي جسمي

آسيب‌ها و عوارض جسمي خودارضايي طبق تحقيقات دانشمندان (حتي به اعتراف دانشمندان غربي که گاه توصيه به خودارضايي مي‌کنند!) به سه مرحله تقسيم مي‌شود:

1. مرحله‌ي مشکل‌ساز: عوارض شايع در اين مرحله عبارتند از: خستگي و کوفتگي، نداشتن تمرکز حواس، و ضعف حافظه.

2. مرحله‌ي گرفتاري شديد: آسيب‌هاي شايع در اين مرحله، علاوه بر عوارض مرحله‌ي قبل عبارتند از: تغييرات سريع خُلقي، حساسيت بيش از حد و زودرنجي، کمردرد، نازک شدن موها، ناتواني جنسي در جواني، و بي‌خوابي يا بدخوابي.

3. مرحله‌ي گرفتاري بسيار شديد (اعتياد): در اين مرحله، ريزش شديد مو، تار شدن ديد چشم‌ها، وزوز گوش، انزال زودرس و غيرارادي و يا خروج مني به صورت قطره قطره، درد کشاله‌ي ران و ناحيه‌ي تناسلي، و درد ناحيه‌ي لگن و استخوان دنبالچه هم به عوارض دو مرحله‌ي قبل اضافه مي‌شود.

آسيب‌هاي روحي و رواني

درباره‌ي آسيب‌هاي روحي و رواني خودارضايي مي‌توان به اين موارد اشاره کرد:

ـ استرس و اضطراب؛

ـ منزوي شدن و گوشه‌گيري؛

ـ افسردگي؛

ـ بي‌نشاطي و لذت نبردن از زندگي؛

ـ تنفر از خود؛

ـ بداخلاقي و تندخويي؛

ـ زودرنجي؛

ـ ضعف اراده؛

ـ احساس حقارت؛

ـ کاهش اعتماد به نفس؛

ـ عذاب وجدان و احساس گناه دائمي.

آسيب‌هاي اجتماعي

درباره‌ي آسيب‌هاي اجتماعي خودارضايي مي‌توان به اين موارد اشاره کرد:

ـ ناتواني در برقراري ارتباط سالم اجتماعي؛

ـ ناسازگاري خانوادگي؛

ـ بي‌ميل شدن به همسر و ازدواج و ناتواني در برقراري ارتباط با همسر؛

ـ احساس طرد شدن (کسي مرا دوست ندارد)؛

ـ از بين رفتن عزت نفس، پاکي، شرافت، و جايگاه اجتماعي؛

به نظر من بزرگ‌ترين آسيب‌ جسمي خودارضايي، آسيبي است که به قواي جنسي و دستگاه تناسلي وارد مي‌کند. يعني کساني که مدت طولاني مبتلا به اين انحراف هستند، بعد از ازدواج نمي‌توانند از رابطه‌ي زناشويي به‌طور کامل و سالم بهره‌مند شوند. احتمال بچه‌دار نشدن درباره‌ي اين‌ها زياد است. اگر هم بچه‌دار شوند، احتمال ناقص بودن فرزندشان زياد است.

«به شدت مبتلا به خودارضايي بود. بعد از ازدواج، در اولين روز بعد از عروسي، بعد از برقراري اولين رابطه‌ي زناشويي با همسر خود، دچار خون‌ريزي شديد از ناحيه‌ي دستگاه تناسلي خود شد و آن‌قدر خون از بدنش رفت تا در نهايت ذلت و خواري مرد.»

بزرگ‌ترين آسيب روحي خودارضايي نيز به نظر من، ضعف و سستي عزم و اراده است. خودارضايي يک اعتياد است. مهم‌ترين ابزار لازم براي مقابله با اعتياد، تصميم قوي و اراده‌ي آهنين است. درحالي‌که خودارضايي عزم و اراده را به راحتي مي‌پوساند و از بين مي‌برد.

«در اثر افراط در خودارضايي، چنان بي‌اراده شده بود، که با کوچک‌ترين تحريک شهواني، اقدام به خودارضايي مي‌کرد، حتي زماني که در خانه پيش پدرش بود. يعني اين‌قدر اراده نداشت که بلند شود و در يک جاي خلوتي به اين کثافت‌کاري بپردازد.»

علل و عوامل خودارضايي

حال که خطر اين باتلاق هولناک را شناختيم، در گام بعدي لازم است عوامل افتادن در اين دام شيطاني را بشناسيم:

1. خلوت و تنهايي

طبق گفته‌ي دبس موريس، خودارضايي «مرض تنهايي» ناميده مي‌شود. تنهايي به منزله‌ي حصاري است که نوجوان به دور خودش مي‌کشد و در خلوت خود وسوسه مي‌شود و بر اثر دست‌ورزي با اندامش، کم‌کم لذت‌هايي را تجربه مي‌کند و همين امر باعث نزديک شدن به باتلاق خودارضايي و فرورفتن در آن مي‌شود.
«در سال‌هاي نزديک بلوغ، به بهانه‌ي درس خواندن براي امتحانات، در خانه تنها بودم و از سر کنجکاوي به خودارضايي پرداختم. بعد اين عمل گريبانگيرم شد.»

2. رفيق منحرف و ناباب

اميرالمؤمنين عليه‌السلام مي‌فرمايد: با انسان شرور و بدکار هم‌نشيني و رفاقت نکن؛ چرا که شخصيت تو شرارت‌هاي او را مي ربايد (از او اثر مي‌پذيري) بدون آن‌که خودت بفهمي!6

3. عوامل تحريک کننده‌ي شهوت

عواملي از قبيل: کتاب‌ها و رمان‌هاي عشقي و جنسي، روزنامه‌ها و مجلات مختلف، عکس‌ها و پوسترهاي تحريک کننده (ورزشکاران و هنرپيشه‌ها)، فيلم‌ها و سي‌دي‌هاي مبتذل، کليپ‌هاي صوتي و تصويري تحريک کننده، شبکه‌هاي ماهواره‌اي و وب‌سايت‌ها و وبلاگ‌هاي اينترنتي، وضعيت نامناسب حجاب در کوچه و خيابان، نبودن حريم مناسب در روابط بين دختران و پسران، و...

«متأسفانه مشکل من بيش‌تر به‌خاطر دسترسي به سايت‌هاي غيراخلاقي اينترنت و مشاهده‌ي تصاوير و گاهي فيلم‌هاي غيراخلاقي مي‌باشد. يعني از وسوسه شروع مي‌شود و سپس در موقعي که تنها هستم اين وسوسه شديدتر شده، در نهايت به اين عمل زشت مي‌انجامد.»

4. بيکاري و نداشتن برنامه براي اوقات فراغت

کسي که بي‌برنامه است و اوقات بيکاريش به بطالت مي‌گذرد، معمولاً ذهنش مورد هجوم افکار مختلف قرار مي‌گيرد. هر فکري ذهن او را به سمت خودش مي‌کشاند. فرد بيکار هم بسياري از اوقات براي پرکردن وقتش ممکن است تسليم وسوسه‌هاي شيطان شود و به گناه آلوده شود.

5. چشم‌چراني

ز دست ديده و دل هردو فرياد          که هرچه ديده بيند دل کند ياد
بسازم خنجري نيشش ز فولاد          زنم بر ديده تــــــا دل گردد آزاد

امام صادق عليه‌السلام مي‌فرمايد: «نگاه به نامحرم تيري مسموم از تيرهاي شيطان است. و چه بسا نگاهي کوتاه که حسرتي طولاني به‌جا مي‌گذارد.»7

«به محض رفتن به خانه‌ي برخي از اقوام و يا آمدن آن‌ها به خانه‌ي ما و ديدن بعضي از زنان و دختران و يا ديدن فيلم‌هاي زننده در خانه‌ي آن‌ها، به سراغ اين گناه لعنتي مي‌روم.»

بسياري از عوامل تحريک کننده‌ي شهوت، بصري است. اگر ما بتوانيم نگاهمان را به خوبي کنترل کنيم، از دام بخش عمده‌اي از عوامل تحريک کننده رهايي يافته‌ايم.

6. دوستي با جنس مخالف

منظور از دوستي، هرگونه ارتباطي است که به تحريک شهوت منجر شود؛ حال چه ارتباط حضوري باشد، چه تلفني، چه از طريق نامه، چه چت کردن، و غيره.

«من در ارتباط با دوست‌دخترم، هيچ خيانتي به او نکردم؛ ولي خودم گرفتار خودارضايي شدم. هروقت از او جدا مي‌شدم، تصوير او و صحبت‌هايي که گاهي در مورد مسائل جنسي بين ما ردوبدل مي‌شد، دائم به ذهنم مي‌آمد. آن‌قدر فشار جنسي را تحمل مي‌کردم تا اين‌که طاقتم تمام مي‌شد و دست به خودارضايي مي‌زدم.»

7. اضطراب و نگراني

دوره‌ي نوجواني و جواني با اضطراب‌هاي مختلفي همراه است؛ اضطراب از آينده، ازدواج، شغل، ادامه‌ي تحصيلات، نگراني از سلامتي جسمي و رواني، و غيره. نوجواني که نتوانسته علت واقعي تشويش و نگراني‌اش را شناسايي و برطرف کند، ممکن است با خيال رسيدن به آرامش، دست به دامن خودارضايي شود. اين کار آرامشي نسبي در او ايجاد مي‌کند؛ غافل از اين‌که همين کار، اضطراب و تشويش‌هاي غيرقابل تحمل‌تري را در پي دارد.

«راستش را بخواهيد، مدتي است وقتي دچار اضطراب شديدي مي‌شوم ناخودآگاه به استمنا روي مي‌آورم.»

8. لباس نامناسب

لباس‌هاي تنگ و چسبان، باعث افزايش جريان خون در ناحيه‌ي کمر و لگن خاصره مي‌شود و افزايش جريان خون در اين نواحي، باعث تحريک دستگاه تناسلي و افزايش تمايلات شهواني مي‌شود. هم‌چنين لباس‌هاي زير بسيار نرم و يا بسيار زبر نيز باعث تحريک است.

9. اطلاعات نادرست و مفيد پنداشتن خودارضايي

برخي به اشتباه گمان مي‌کنند که خودارضايي نه‌تنها ضرر ندارد، بلکه براي بدن مفيد و سودمند است و باعث آرامش فرد مي‌شود. در بخش بيان ضررها و آسيب‌هاي خودارضايي، نادرستي اين پندار معلوم شد.

پيش‌گيري از ابتلا

از آن‌جايي که پيش‌گيري مقدم بر درمان است، من هم راه‌هاي پيش‌گيري را قبل از بيان راه‌هاي درمان عرض مي‌کنم. خوش به حال کساني که به بلوغ جنسي رسيده‌اند ولي حتي يک بار هم به اين گناه آلوده نشده‌اند. براي ادامه‌ي اين پاکيزگي به نکات ذيل توجه کنيد:

1. ورزش

منظور از ورزش در اين‌جا، ورزشي است که بدن را به تحرّک اساسي وادار کند و باعث خستگي و عرق شود. چنين ورزشي از چند جهت از خطر ابتلا به خودارضايي پيش‌گيري مي‌کند؛ اول اين‌که نيرو و کالري بدن را مصرف مي‌کند و ديگر انرژي و قوتي براي شهوت‌راني باقي نمي‌ماند. دوم اين‌که با پرکردن اوقات فراغت، فرد را از بيکاري دور مي‌کند. سوم اين‌که باعث نشاط و طراوت روحي مي‌شود و اضطراب و نگراني را کم مي‌کند. چهارم اين‌که با ايجاد خستگي شديد، فرد را براي داشتن يک خواب سريع و راحت و آرام و بدون وسوسه و خيالات، آماده مي‌کند. پنجم اين‌که صبر و استقامت فرد را بالا مي‌برد و با تقويت اراده، به مقاومت در برابر هوس‌هاي شهواني ياري مي‌رساند.

همه‌ي اين فوايد، در ورزش گروهي افزايش مي‌يابد. ورزش گروهي بر ورزش تکي به شدت ترجيح دارد.

2. تنظيم برنامه‌ي خواب

تا کاملاً خسته نشده‌ايد، به رخت‌خواب نرويد. اگر به هر دليل مجبور شديد بدون احساس شديد خواب، به رخت‌خواب برويد، حتماً يک کتاب با خود همراه داشته باشيد و تا سنگين شدن پلک‌هايتان آن را مطالعه کنيد. در طول روز نخوابيد و خستگي روزانه‌تان را براي خواب شبانه نگه‌داريد. صبح که از خواب بيدار مي‌شويد، زود از رخت‌خواب بلند شويد و در رخت‌خواب بيدار نمانيد. هرگز به روي شکم نخوابيد. رخت‌خوابتان نبايد خيلي گرم و نرم باشد. هميشه لباس مناسب داشته باشيد و هرگز عريان و نيمه‌عريان نخوابيد. هرگز در اتاق تنها نخوابيد، اگر به هردليلي مجبور بوديد، حتماً در اتاق را کاملاً باز بگذاريد. در حد توان مستحبات ديني را هنگام خواب رعايت کنيد (وضو، بررسي اعمال روز، تلاوت قرآن، ذکر گفتن، رو به قبله خوابيدن و غيره).

3. پرهيز از پرخوري

پرخوري ضررهاي زيادي دارد که يکي از آن‌ها، تحريک شهوت است. مخصوصاً شام را غذاي سبک بخوريد و اجازه ندهيد شامتان دير شود تا مجبور نباشيد با شکم پر بخوابيد. سعي کنيد شام را در اول شب ميل کنيد تا وقت غذا با وقت خواب فاصله داشته باشد.

پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله توصيه مي‌فرمايند: تا کاملاً سير نشده‌ايم و هنوز ميل به غذا داريم، دست از خوردن بکشيم.

4. فرار از تنهايي

5. قطع ارتباط با رفقاي ناباب و منحرف

6. پرهيز از عوامل تحريک کننده‌ي شهوت

عواملي را که ممکن است ما را در معرض تحريک شهوت قرار دهد (از بين عواملي که پيش‌تر گفته شد) بررسي کنيم و مواردي که ممکن است ما را گرفتار کند، شناسايي کنيم و براي پرهيز از آن‌ها برنامه‌ي جدي داشته باشيم.

7. کنترل نگاه

8. کنترل خيال

اميرالمؤمنين عليه‌السلام مي‌فرمايد: فکر و خيال گناه عاقبت به انجام گناه منجر مي‌شود.8

وقتي کسي به خيالات شهوت‌انگيز اجازه مي‌دهد وارد ذهنش شود، مثل اين است که شعله‌ي سوزان آتشي را وارد اتاقش کرده باشد؛ اين شعله بالاخره کل خانه را به آتش مي‌کشد. حتي اگر منجر به آتش‌سوزي نشود، سياهي و دودش خانه را پر مي‌کند.

ذهن و فکر را هميشه درگير موضوعات مهم و مفيد بکنيد تا در اثر بيکاري به تخيلات بيهوده و خطرناک روي نياورد. هميشه موضوعات مفيد علمي، اجتماعي، سياسي، اعتقادي، مذهبي و غيره در انبار ذهنتان داشته باشيد و هنگامي که احساس کرديد تخيلات شيطاني به ذهنتان هجوم مي‌آورند، ذهنتان را به يکي از موضوعات مفيد و جذاب مشغول کنيد. ياد خدا و تلاوت قرآن و گفتن ذکر مخصوصاً ذکر شريف صلوات براي تطهير خيال توصيه مي‌شود؛ همان‌طور که مطالعه‌ي کتاب‌هاي مفيد کوچک و جذاب که مي‌توانيد هميشه همراه خود داشته باشيد توصيه مي‌شود.

اگر هجوم خيالات زياد شد و باعث تحريک شديد شهوت شد، در اين صورت براي تغيير اوضاع، بايد جوّي را که شما را دربرگرفته، به هم بريزيد و از آن خارج شويد:

ـ تغيير مکان بدهيد؛ مثلا از خانه خارج شويد و به مسجد برويد؛

ـ حرکات شديد و خسته کننده‌ي ورزشي انجام بدهيد؛

ـ دوش آب خنک بگيريد؛

ـ دو رکعت نماز بخوانيد؛

ـ با يک دوست خوب و مؤمن تماس بگيريد و با او صحبت کنيد؛

ـ و کارهايي از اين قبيل.

استفاده از «کش شوک» نيز در اين گونه موارد مفيد است؛ يعني يک کش را برداريد و چند بار با کشيدن آن پوست بدن خود را بنوازيد! اين کار علاوه بر ايجاد يک شوک خفيف که از نظر روان شناسي براي تغيير فضاي حاکم مفيد است، شما را به ياد درد و رنج‌هاي دنيوي و اخروي شهوت‌راني مي‌اندازد و باعث مي‌شود راحت‌تر بر وسوسه‌هاي شيطان غلبه کنيد.

9. برنامه‌ريزي همه‌جانبه و مديريت اوقات فراغت

اميرالمؤمنين عليه‌السلام مي‌فرمايد: اگر نفس را به کاري مشغول نکني، او تو را به خودش مشغول مي‌کند.9

همان‌طور که در طول سال تحصيلي براي حضور در کلاس و مدرسه برنامه‌ي دقيق داريد و به موقع مي‌رويد و به موقع مي‌آييد، بقيه‌ي ساعات شبانه‌روزتان و ايام تعطيلي تابستان و نوروز و مانند آن را هم بايد با برنامه‌ريزي دقيق و قابل اجرا مديريت کنيد تا يک لحظه وقت خالي براي جولان دادن شيطان نباشد. منظور اين نيست که تمام‌وقت بايد درس بخوانيد و تفريح نداشته باشيد؛ بلکه منظور اين است که حتي شادي و تفريحتان هم بايد با برنامه باشد.

اگر درس و تحصيلتان تمام شده است، حتماً به کاري مشغول شويد؛ هرچند اگر به درآمدش نياز نداشته باشيد و هرچند اگر کار ساده و پيش‌پاافتاده‌اي باشد. چه کار زيبايي است اين‌که بعضي از دانش‌آموزان در تعطيلات تابستان به سراغ کاري مي‌روند تا هم نفسشان را مشغول کنند و هم چيزي ياد بگيرند و هم درآمدي داشته باشند!

10. روزه گرفتن

رسول اکرم ـ‌صلي الله عليه و آله‌ـ مي‌فرمايد: «اي جوانان، به شما سفارش مي‌کنم ازدواج کنيد و همسري براي خود برگزينيد. اگر شرايط ازدواج مهيا نيست، زياد روزه بگيريد.»10

روزه گرفتن از چند جهت به ما ياري مي‌رساند: اول اين‌که با کم شدن خوراک، انرژي و کالري زيادي در بدن جمع و منجر به تحريک شهوت نمي‌شود. دوم اين‌که روزه گرفتن حال و هواي معنوي ايجاد مي‌کند که به نوبه‌ي خود نقش مهمي در مبارزه با شيطان دارد. سوم اين‌که باعث تقويت اراده و در نتيجه بالا رفتن سطح تقوا در درون ما مي‌شود (لعلکم تتقون).

البته در روزه گرفتن هم بايد اعتدال را رعايت کرد. علاوه بر روزهاي مستحب، هفته‌اي يکي دو روز روزه گرفتن سفارش مي‌شود.

11. مديريت استحمام

حمام رفتن از چند جهت زمينه‌ي مناسب براي خودارضايي را فراهم مي‌کند: تنها بودن در يک فضاي دربسته، حداقل بودن پوشش بدن، امکان نگاه و لمس همه‌ي اعضاي بدن و... همه و همه اموري هستند که احتمال ارتکاب اين گناه را براي کسي که از تقوا و اراده‌ي بالايي برخوردار نيست، آسان مي‌کنند. از اين رو براي حمام کردن بايد به اين نکات توجه کنيم:

ـ مدت حمام تا جايي که ممکن است کوتاه باشد (حداکثر 15 دقيقه).

ـ هرگز به طور کامل عريان نشويد و لباس زير را تا آخرين لحظات بر تن داشته باشيد.

ـ از ليف و صابون زدن به اندام تناسلي اجتناب کنيد و به شستن با آب اکتفا کنيد.

ـ هرگز به اندام تناسلي خود دست نزنيد و حتي به آن نگاه هم نکنيد. از وراندازي اندام ديگر خود (مستقيم و با آينه) نيز بپرهيزيد.

12. پرورش و تقويت ايمان و معنويت

مهم‌ترين عامل پيش‌گيري از انحرافاتي مثل خودارضايي، پرورش معنويت و تقويت ايمان است. اگر کسي خدا را با تمام وجود باور داشته باشد و با او ارتباط صميمي و عاشقانه داشته باشد و بداند که ريزترين کارهايش پيش چشم خدا است، شرم و حيا هرگز به او اجازه نمي‌دهد که در محضر خدايش بي‌ادبي کند.

همه مي‌دانيم که مهم‌ترين عامل براي تقويت ايمان و معنويت، توجه به نماز، مخصوصاً نماز اول وقت و با حضور قلب است.

روش‌هاي درمان

همه‌ي مطالبي که براي پيش‌گيري بيان شد، همه‌ي آن‌ها براي درمان هم لازم و ضروري است. براي نوجواني که تاکنون يک بار هم به اين گناه آلوده نشده است، پيش‌گيري يعني مراقبت و تلاش براي پاکيزگي و سلامتي دائمي. همين پيش‌گيري براي کسي که مبتلا به خودارضايي است، يعني جلوگيري از ابتلا و فرورفتن بيش‌تر در اين باتلاق مرگ‌بار. پس راه‌هاي پيش‌گيري اگر مورد توجه مبتلايان قرار نگيرد، درمان غيرممکن است.

علاوه بر مطالب طرح شده در بخش پيش‌گيري، براي درمان اين انحراف بايد به نکات مهمي توجه داشت:

1. اعتقاد به درمان‌پذيري

تا کسي به امکان‌پذيري کاري اميد و اعتقاد نداشته باشد، هيچ‌گونه تلاشي نمي‌تواند انجام بدهد. بايد دانست که اين انحراف با همه‌ي خطري که دارد قابل درمان است و همه‌ي آسيب‌هاي جسمي و روحي و اجتماعي و معنوي آن قابل ترميم است. البته روشن است که هرچه عمق آسيب‌ها بيش‌تر باشد، ترميم آن هم سخت‌تر و روند معالجه و درمان نيز نيازمند تلاش و همت بيش‌تري خواهد بود.

«تابستان سال سوم دانشگاه، آن‌روز زيباترين روز بهاري زندگاني‌ام بود. بعد از نماز ظهر دست‌هايم را به سوي درگاهش بلند کردم و با تمام وجود فرياد زدم:
خداااااااااا مي‌خوام آدم شم خدااااااااااااا! کمکم کن و جوابم را بده!

يادم است آن روز اين تصميم از اعماق قلبم بلند مي‌شد و به درگاه حضرت دوست مي‌رفت. نمي‌دانم آن لحظه بين من و خدا چه گذشت؛ ولي آن‌شب را براي نماز شب از خواب بلند شدم. الله اکبر! با تمام وجود شروع کردم به خواندن نماز و در تمام نماز عاشقانه گريستم و با او درد دل کردم؛ نمازي که دلم مي‌خواست هيچ‌گاه پايان نپذيرد... الآن هفت ماه است که موفق شده‌ام با کمک خدا اين عمل را ترک کنم. مي‌دانم که اگر اراده کنم مي‌توانم همين روند را ادامه بدهم.»

2. تدريجي بودن درمان

کسي که چند ماه يا چند سال مبتلا به خودارضايي بوده است، نبايد انتظار داشته باشد که در عرض چند روز به کلي درمان شود و از اين اعتياد نجات پيدا کند. درمان انحرافي که به صورت عادت درآمده، در زمان کوتاه، خيلي مشکل است اگر نگوييم غيرممکن است. گاهي اوقات درمان خودارضايي به اندازه‌ي مدت ابتلا، نيازمند زمان است.

اگر کسي با همت و اراده توانست در مدت کوتاهي از اين گناه به کلي دور شود، نبايد خيال کند همه‌چيز تمام شده. اين بي‌توجهي گاه دچار غفلت و اسارت دوباره در دام شيطان مي‌شود. به جرأت مي‌گويم: تا پايان عمر از خطر خودارضايي و از مکر شيطان ايمن نباشيد و همواره به شدت مراقب باشيد.

3. تقويت اراده

مهم‌ترين نکته در درمان خودارضايي، اراده و خواست خود فرد است. اگر فرد مبتلا خودش با اراده‌اي قاطع و جدّي نخواهد درمان شود، با قاطعيت بايد گفت که درمان او ممکن نيست. و در مقابل اگر او با تمام وجود اراده کند، هيچ مانعي نمي‌تواند راهش را سد کند.

همان‌طور که در گذشته گفتيم، يکي از آسيب‌هاي خودارضايي، تضعيف اراده است. پس فرد مبتلا براي درمان خود ابتدا بايد اراده‌اش را تقويت کند.

چند نکته براي تقويت اراده:

ـ «تلقين» يک راه اساسي براي تقويت اراده و ايجاد باور است. هر روز جملاتي که انرژي مثبت دارند در ذهنتان مرور کنيد و حتي به زبان بياوريد. جملاتي مانند: «من اراده‌ي لازم براي انجام کارهايم را دارم. هيچ چيز نمي‌تواند اراده‌ام را متزلزل کند. اراده‌ام هرروز محکم‌تر مي‌شود. من بايد موفق شوم.»

کلمات «نمي‌شود، نمي‌توانم، غيرممکن است، امکان ندارد» و مانند آن را از ليست واژگان ذهنتان پاک کنيد و هرگز آن‌ها را به‌کار نبريد.

شايد بگوييد: گفتن چند جمله‌ي ساده چگونه مي‌تواند اراده‌ي انسان را تقويت کند؟ حداکثر چيزي که تلقين به ما مي‌دهد، يک باور کاذب و خودساخته است!

در پاسخ بايد گفت: اراده‌ي انسان هر غيرممکني را ممکن مي‌کند. چيزي در جهان قدرتمندتر از اراده‌ي انسان نيست. اين يک واقعيت است. تنها مشکلي که مانع به‌کارگيري اين اراده مي‌شود، غبار نگاه‌هاي منفي و حرف‌هاي مأيوسانه است. تلقين مثل بادي تند، اين غبارها را کنار مي‌زند و قدرت واقعي اراده رخ مي‌نماياند.

ـ داشتن نظم و برنامه و تمرکز در زندگي و انجام کارها به بهترين و زيباترين شکل و پرهيز از آشفتگي و بي‌نظمي، اراده را قوي و نيرومند مي‌کند.

ـ «نه» گفتن را ياد بگيرد. به بهانه‌هاي مختلف و در فرصت‌هاي مناسب، «نه» بگوييد؛ به خواسته‌هاي خودتان، به خواسته‌هاي ديگران نه بگوييد؛ البته درجايي که مشکلي براي کسي ايجاد نکند. مثلاً وقتي هوس آب‌ميوه کرده‌ايد، به هوستان «نه» بگوييد و به يک ليوان آب اکتفا کنيد. يا مثلاً اگر رفيقي داريد که به ندرت با او مخالفت مي‌کنيد، گاهي بدون دليل و صرفاً براي تمرينِ «نه» گفتن، در مسأله اي که مشکلي ايجاد نمي‌کند با او مخالفت بکنيد. توانايي مخالفت يکي از نشانه‌هاي داشتن اراده‌ي نيرومند است.

ـ استمرار بر نماز اول وقت به شدت اراده را تقويت مي‌کند.

ـ سحرخيزي و دوري از خواب زياد و پرخوري براي تقويت اراده ضروري است.

ـ تقويت اراده بدون دوستي و رفاقت با افراد بااراده و موفق و پرهيز از نشست و برخاست با افراد سست عنصر، کاري سخت و ملال‌آور است.

ـ اگر احياناً به هر دليلي تصميمتان شکست و مرتکب اشتباه شديد، هرگز نااميد نشويد و اين شکست را مقدمه‌ي پيروزي‌هاي بعدي بکنيد و اين عقب‌ماندگي را به يک دورخيز حساب‌شده براي حمله و هجوم پرقوت تبديل کنيد.

4. ياد مرگ و قيامت

اميرالمؤمنين عليه‌السلام مي‌فرمايد: هرگاه نفستان خواست شما را به سوي شهوت بکشد، مرگ را برايش يادآوري کنيد.11

اگر ما به محدود و زودگذر بودن لذت‌هاي دنيوي توجه کنيم و بدانيم که سعادت حقيقي ما در آخرت، در گرو زندگي زيبا و سالم در اين دنيا است و مجازات دردناک گناه و عصيان را باور داشته باشيم، به راحتي مي‌توانيم در برابر هوس‌ها مقاومت کنيم و زير بار فشارهاي شهوت نرويم.

5. مشارطه، مراقبه، و محاسبه

شاه‌کليد خودسازي استفاده از قاعده‌ي «مشارطه، مراقبه، و محاسبه» است. اين مطلب در کتاب‌هاي اخلاقي فراوان ياد شده است.

مشارطه يعني اول صبح که از خواب بيدار مي‌شويم، قبل از هرکاري با خود شرط ببنديم امروز دست از پا خطا نخواهيم کرد و نسبت به تعهدات خود بايد پايبند باشيم.

مراقبه يعني در طول روز به شدت بايد مراقب خود و اعمال خود باشيم.

محاسبه يعني شب هنگام خواب، چند دقيقه‌اي را به حساب و کتاب و بررسي اعمال روزانه و سنجش ميزان موفقيت در عمل به تعهدات بپردازيم. اگر عمل به تعهدات رضايت‌بخش بود، خدا را شکر بگوييم و خودمان را تشويق کنيم (با اموري که مورد پسند و لذت است؛ مثل خوردن خوراکي مورد علاقه يا انجام تفريح مورد علاقه و مانند آن) و اگر رضايت‌بخش نبود، به ميزان اشتباهات انجام شده، استغفار کنيم و خودمان را تنبيه کنيم (با انجام کارهاي سخت و دشوار مثل: روزه، گرسنگي و تشنگي محدود، محروميت از خوراکي يا تفريح دلخواه، و مانند آن).

نکته‌ي مهم در مشارطه (ايجاد شرط و شروط و تعهدات لازم) اين است که مدت زمان مشارطه بايد محدود و مشخص باشد. يعني در ابتداي کار هرگز نبايد تصميم ابدي (براي هميشه) گرفته شود. اگر فرد مبتلا با خودش شرط کند: «ديگر هرگز حق نداري دست به اين کار بزني»، نامحدود بودن زمان تعهد، انگيزه‌ي اجراي آن را از بين مي‌برد. شايد در ابتدا او به اين تعهد پايبند باشد ولي چون موفقيتي احساس نمي‌کند، کم‌کم سست مي‌شود و ممکن است تعهدات خود را بشکند. از اين رو، مدت زمان عمل به شرط و تعهد، بايد مشخص باشد. مثلاً کسي که عادت دارد هرروز خودارضايي کند، در آغاز درمان، بايد مدت زمان شرط دوري از عوامل خودارضايي را «يک روز» قرار بدهد، نه بيش‌تر. البته معناي اين محدوديت زماني اين نيست که «بعد از پايان يافتن امروز، مي‌توانم گناه کنم»، بلکه معنايش اين است: «فعلاً فقط امروز برايم مهم است. کاري با فردا ندارم. امروز را بايد با سلامتي طي کنم. درباره‌ي فردا و پس‌فردا بعداً تصميم مي‌گيرم». اگر زمان شرط و تعهد مشخص باشد، بعد از پايان يافتن زمان، فرد احساس موفقيت مي‌کند و با انگيزه‌ي بيش‌تري به ادامه‌ي مراحل درمان مي‌پردازد.

کسي که باور ندارد حتي يک روز بدون خودارضايي سپري کند، هرگز نمي‌تواند تصميم بگيرد براي هميشه خودارضايي را کنار بگذارد. او بايد براي امروز خود تصميم بگيرد و تلاش کند. وقتي توانست يک روز بدون آلودگي سپري کند، آن وقت برايش ثابت مي‌شود که او مي‌تواند يک روز خودارضايي را کنار بگذارد. به اين ترتيب او طعم موفقيت را مي‌چشد و در نتيجه، باورش تقويت مي‌شود و با اعتماد به نفسي قوي‌تر گام‌هاي بعدي را بلندتر برمي‌دارد.

«عهد و پيماني که با خودم بسته‌ام و الآن حدود هشت سال از عمرش مي‌گذرد و تا کنون به آن پايبند بوده‌ام، چنين است: هرگاه در مبارزه با عمل خودارضايي شکست خوردم، بر من واجب است که هفت روز روزه بگيرم؛ سه روز آن بايد بلافاصله پس از شکست و پشت سر هم باشد و چهار روز ديگر در طي يک ماه پس از روز شکست به‌جا آورده شود. اين جريمه‌اي که براي خودم گذاشته‌ام، بسيار کمکم کرده است.»

6. توجه به ارزش و جايگاه انسان

اميرالمؤمنين عليه‌السلام مي‌فرمايند: کسي که براي خودش احترام و شخصيت قائل باشد، هوس‌ها و شهواتش در نظرش حقير و پست مي‌شود.12

اگر انسان به ارزش و منزلت خودش پي ببرد و بداند که خدا براي چه هدفي او را آفريده است، اگر باور کند که مي‌تواند از فرشتگان هم فراتر برود و به مقاماتي دست يابد که خدا به او بنازد، هيچ‌وقت حاضر نمي‌شود که وجود نازنين خود را با گناه آلوده کند. اگر هم آلوده باشد، تمام تلاش خود را براي پيراستن آن به کار مي‌بندد و لحظه‌اي در مسير زندگي زيبا سستي نمي‌کند.

7. دعا و استمداد از عالم بالا

تمامي راهکارهايي که در مورد پيش‌گيري و درمان خودارضايي گفته شد، به شرطي تأثير مي‌گذارند که عاجزانه از خداوند درخواست کمک نماييد و باور داشته باشيد که همه‌ي کارها به دست او است. درباره‌ي دعا و طلب کمک از خدا و هم‌چنين توسل به اهل بيت عليهم‌السلام کوتاهي نکنيد.

8. ازدواج

ازدواج تنها راه سالم براي تأمين نياز جنسي و بهترين و زيباترين راه آن است. کسي که در مسير تأمين نياز جنسي خود دچار انحراف شده است، در کنار جبران خسارت‌ها، بايد به راه درست يعني ازدواج روي بياورد. در اسلام به ازدواج در اول جواني بسيار توصيه شده است. البته اين تسريع نبايد منجر به عجله‌ي نابه‌جا شود. در عين واقع‌بيني و دوري از شتاب‌زدگي، بايد تلاش کنيد و موانع واهي و بي‌اساس را از بين ببريد.

تذکر: اگر کسي در اثر افراط در خودارضايي دچار آسيب‌هاي جدي جنسي شده باشد، اقدام به ازدواج قبل از معالجه‌ي کامل، نه تنها سودي ندارد بلکه باعث دردسر بيش‌تر خواهد شد. چنين کسي بايد ابتدا تحت مراقبت پزشک، درمان خود را به پايان ببرد و بعد از بهبودي کامل، اقدام به ازدواج کند.

براي مطالعه‌ي بيش‌تر درباره‌ي خودارضايي، کتاب «آرامش طوفاني، سيد مصطفي ديانت مقدم» و کتاب «مشکلات جنسي جوانان، آيت الله مکارم شيرازي» را توصيه مي‌کنم. در تنظيم اين نوشتار، از هردو کتاب استفاده شده است.

مطالب مرتبط:

باتلاق شهوت، داستانی تلخ و شیرین (واقعي)

توبه براي گناهي وحشتناک!

چگونه توبه‌ای پایدار و شکست‌ناپذیر داشته باشم؟

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1. دنياي نوجوان، محمدرضا شرفي
2. سوره‌ي مؤمنون، آيه‌ي 7
3. بحارالانوار
4. بحارالانوار
5. بحارالانوار
6. نهج‌البلاغه
7. کافي، ج 5
8. غررالحکم
9. مجموعه‌ي ورّام
10. کافي، ج 4
11. وسايل الشيعه، ج 2
12. نهج‌البلاغه

امتیاز کلی این مطلب (16)

4.5 از 5 ستاره
 • #2315

  سعید

  به نظر هر کسی واقعا خواست نجات پیدا کنه بره انجمن sa
  https://sa-iran.org

 • #2312

  محمد علی

  من هر سری خود ارضایی میکنم بعدش غسل میکنم
  به نظر شما هرسری این کار رو انجام بدم و بعدش غسل کنم مشکل داره یا نه

  ***** پاسخ *****

  اگر کسی میوه‌ای رو از مغازه بدزده، بعد بره اونو بشوره و بخوره، آیا شستن اون، باعث می‌شه گناه دزدی هم پاک بشه؟ البته که نه!
  یا اگه کسی آدمی رو بکشه و در اثر این جنایت، دست و لباسش خونی بشه، آیا با تطهیر بدن و لباس، گناه آدم‌کشی هم پاک می‌شه؟ نه، ربطی نداره!
  غسل جنابت هم ربطی به گناه خودارضایی نداره. با جُنُب شدن انسان، حالتی پلید در جسم و روانش به وجود میاد که غسل، اون حالت رو از بین می‌بره. اگه جنابت از راه حلال باشه که هیچ، اما اگه از راه حرام باشه (مثل خودارضایی یا رابطه نامشروع)، گناه اون باقی می‌مونه و با غسل از بین نمی‌ره. تنها راه پاک شدن از اون گناه، توبه و استغفاره. یکی از شرایط توبه هم تصمیم جدی بر ترک گناه و تکرار نکردن اون برای همیشه است.

 • #2303

  GAME_SENTER

  رتبه بندی 5 از 5 ستاره

  سلام من سنم ۱۱ساله ۲یا ۳بار اینکار بد رو انجام دادم و فیلم مبتذل هم زیاد دیدم بعد ی نفر بهم گفت که نمیدونم به شوخی بود یا جدی که اینکار باعث مرگ میشه لطفا اطلاعات درست رو به من بدید واقعا واقعا بگید اینکار باعث مرگ میشه یا فقط ی دروغه چون چند وقتی هست اصلا خسته شدم انقد بهش فکر کردم لطفا بگید زو

  ***** پاسخ *****

  سلام. خودارضایی مثل مصرف مواد مخدر هست. یکی دو سه بارش آسیب جدی و محسوس نداره، اما در ادامه می‌تونه آدمو بیچاره کنه و حتی به مرگ خفت‌بار گرفتارش کنه.
  یکی از خطرهای شدید این کار، اعتیادآور بودنشه. چیزی که اعتیادآوره و آدم رو به خودش وابسته می‌کنه، یه بارش هم وحشتناکه و به‌شدت باید ازش فرار کرد.
  درباره این دو سه باری که پاتون لغزیده، نگران نباشید، ان‌شاءالله طوری نمی‌شه، اما حواستون رو به‌شدت جمع کنید که خیلی راحت ممکنه در شیب سرنگونی و گرفتاری در باتلاقی خطرناک قرار بگیرید. توصیه‌هایی که در این مقاله و چند مقاله مشابه بیان کردم، به کار بگیرید و مراقب خودتون باشید.

 • #2221

  ناشناس

  سلام
  بهترین کاری که میتونین انجام بدین بعد از ازدواج روزه است.سرکوبش میکنه.امتحتنش برا چند روز ضرر نداره

 • #2215

  دخترخسته!

  سلام. من خودارضایی نمیکنم یعنی بچگیم میکردم ولی دیگه نه. من از ۱۵ سالگیم یعنی حدود ۴ ساله همش با افکار جنسی و تصورات جنسی خوابم میبره یعنی شده که فکر نکنم و ساعتها تا صبح هم حتی خوابم نبره! یعتی حتما باید این افکار باشه تا خوابم ببره. خسته شدم اصلا نه چیز محرکی هست و نه هیچی...همش باید این افکار بیاد تو کلم تا چشام گرم شت واگرنه فایده نداره.چ کنم؟چرا همچین شدم؟

  ***** پاسخ *****

  سلام و آفرین بر شما که توانسته‌اید غول خودارضایی را شکست دهید و زیر پا بگذارید. مطمئن باشید از شر تخیل‌های شیطانی هم به‌راحتی می‌توانید خلاص شوید. پرسش و پاسخ «چگونه نگذاریم ذهن و دلمان به تخیّلات کثیف آلوده شود؟» را از همین وب‌گاه مطالعه بفرمایید.
  https://www.h-shad.ir/index.php/writings/best-questions/226-2013-12-24-12-59-36

 • #2214

  نیلوفر

  اگه برین پایین نگاه کنین، یک کامنت هست به اسم نیلوفر که گفته دختری ۱۴ ساله هستم و از ۸ سالگی این عمل رو کشف کردم و... اون دختره منم و الان داره ۱۹ سالم میشه :) و از اون موقع تا الان حتی یک بار،حتی یک بار هم انجامش ندادم. باور میکنین؟ چقدر اون دختر ۱۴ ساله قوی بود؟ اونقدر قوی بود که خودارضایی کلا دیگه از تو زندگیش پاک شد.
  بچه ها هممون قوی ییم. ما عین پروانه ایم که دوتابالشو هیچوقت نمیبینه‌. منتها باید ی سیلی بخوریم،یک اتفاقی بیفته،یک جرقه ای بخوره تا دیگه کار بد رو انجام ندیم، همونجور که ۵ سااال هست که هیچوقت انجامش ندادم... :)

 • #2174

  R

  سلام من ۱۶ ساله هستم
  در یکی از روزهای تابستانی ۱۴ سالگی ام به تصاویر نقطه از جنس مخالفم نقطه ای که حتی اگر بشنوید بهم بخندید نگاه کردم و شرمنده ام اندام تناسلی ام به حالت برانگیخته درامد و من ندانسته به آن دست زدم و برای اولین بار تلخ ترین حادثه در طول عمرم اتفاق افتاد حادثه ای که شاید باورتون نشه اما باعث شد از آن تابستان به عنوان تابستان ننگین یاد کنم از روی گریه هایم همان روز یکی از اعضای خانواده‌ام متوجه شد و قضیه را برایش تعریف کردم (من میدونستم که نباید به آن نقطه دست بزنم چون پدرم بهم گفته بود اما باور کنید که من نمی دانستم منظور آلت است یا بیضه ها و بخاطر این نداستن گریه می کردم ، چون نمی دونستم به چی دست زدم) او گفت اگر دفعه اول و آخرت بوده و حواستم نبوده ایرادی نداره. خب من هیچ وقت دیگه به اون اندام دست نزدم و این کار را انجام ندادم چون واقعا به این کار علاقه ای نداشتم اما به دام مسئله ای افتادم که هیچ مقاله ای راجع به او سخن نگفته است من به همان نقطه ی جنس مخالف که بهتان گفتم اعتیاد پیدا کردم و هرگاه که به آن نگاه می کردم مایهع منی به صورت قطره قطره به صورت غیر ارادی از من خارج می شد اما خروج این مایع اصلا برایم لذتی نداشت و من صرفا میخواستم به تصاویر آن نقطه نگاه کنم نمی دونم چرا دفع می شد و این اعتیاد (نه به صورت مکرر) گذشت گذشت تا یک، دو-سه ماهی است که این نقطه دیگر همان نقطه نیست و بلکه با کمال شرمساری گسترش یافته الان حالم از خودم بهم میخوره بارها و بارها و بارها توبه کردم و نماز خوندم و پارسال که سن تکلیفم بود تمام ماه رمضان رو روزه گرفتم اما نمی دونم چرا این عادت لعنتی رو ول نمی کنم و بارها هم نزد معصومین از جمله امام رضا جانم این مشکل رو مطرح کردم و ازش اراده ترکش رو خواستم اما هنوزم فایده ای نداره اما یک نکته درباره این اعتیاد این است که اغلب موقعی که پاک و تطهیر نیستم و مدتیه که حمام نرفتم تحریک می شوم تا به این عکس های شیطانی نگاه کنم.
  ازتون خواهش می کنم پاسخ منو بدید و یه راه حل جلو پام بذارین تا قبل اینکه زندگیم از بین نرفته
  باتشکر

  ***** پاسخ *****

  سلام خدا بر دل پاک و پاکیزه‌دوست شما
  غریزه جنسی، میلی طبیعی در وجود انسان است که هر کسی باید با تربیت درست، یاد بگیرد میل جنسی خود را چگونه کنترل و جهت‌دهی کند. در مقاله بالا، مسأله انحراف جنسی خودارضایی را در چند محور بررسی کرده‌ام:
  ۱. آسیب‌های جسمی و روحی و اجتماعی خودارضایی
  ۲. علل و عوامل گرفتاری به خودارضایی
  ۳. راه‌های پیشگیری از ابتلا به خودارضایی
  ۴. روش‌های درمان برای مبتلایان به خودارضایی
  فکر می‌کنم اگر این مقاله را یک بار با دقت بخوانید و درباره نکته‌هایش تأمل و تفکر کنید و راهکارهایش را با جدیت و پشتکار به کار ببندید، به‌آسانی خواهید توانست بر میل جنسی خود مسلط شوید و آن را در مسیر درست زندگی مدیریت کنید.

 • #2169

  ارکان

  ببخشید استاد یعنی شما میفرماید اسلن خود ارضای نکنیم ایا خود ارضای نکنیم برای بدنمان زرر ندارد یا کمترش کنیم مثلن ۱۵روز یک بار این کار رو انجام بدیم یا اصلن خود ارضای نکنیم لطفن به سوالم جواب بدین من به کمکتکو احتیاج دارم

  ***** پاسخ *****

  بدن انسان مواد زائد از جمله نطفه‌های تولید شده رو به‌صورت خودکار از طریق احتلام در خواب بیرون می‌ریزه، پس نگران سلامتی‌تون از این جهت نباشید.
  خودارضایی کلاً ضرره و هیچ سود و فایده‌ای نداره. از نظر شرعی هم گناه کبیره است، حتی یک بارش.

 • #2150

  امید

  سلام اقای دکتر من خودارضایی کردم و الان دچار اختلال شدم و خودمم نمیدونم اسم مشکلم چیه یعنی اختلالمو نمیدونم اسمشو بدنم خیلی بدجور شده دستام لاغر شده رنگ پوستم عوض شده کمرم گود شده دستام خیلی لاغر شده و پایینم چاق شده و بالام لاغره خیلی حال به هم زن شدم و ۴ سالی میشد این کار او میکردم و حداقل روزی ۱ بار میکردم و مثلا سمت هر جیزی نگاه میکنم هیپنوتیزم میشم بعد یه اضطرابی به فکرم میاد که کسی چیز بدی بهم نگه و سوال داشتم که دچار چه اختلالی شدم و ایا پایان پذیر هست و اگر هم هست تا چه موقع هست و یا راه درمانی هست لطفا جواب بدین

  ***** پاسخ *****

  سلام. برای گرفتاری‌هایی که دارید، دنبال اسم خاصی نباشید. خودارضایی کل بدن رو از جهات مختلف ضعیف و پزمرده می‌کنه.
  تنها چاره اینه که اراده کنید و بخواهید و از این اعتیاد ویران‌کننده رها بشید. یک بار دیگه این مقاله رو بخونید و روی یک برگه برای خودتون خلاصه‌نویسی و نکته‌برداری کنید و با تمام دقت و مراقبت، به نکته‌هاش عمل کنید.

 • #2147

  سالار

  سلام من ۱۴ سالمه از ۸ سالگی شروع به کار خود ارضایی می کردم من دلم می خواد بمیرم احساس گناه میکنم و دلم میخواد ازدواج کنم میترسم یکی را بکشم چکار کنم و از پدر و مادرم میترسم اگر بفهمد منو می‌کشن چیکار کنم

  ***** پاسخ *****

  سلام. مطمئن باشید با همت و تلاش می‌تونید این وضعیت رو تغییر بدید. با توکل به خدا و با توسل به اهل بیت و با کمک دوستان خوب به توصیه‌های کاربردی این مقاله عمل کنید و فرشته نجات خودتون باشید.
  این مقاله رو یک بار از اول تا آخر با دقت بخونید و توصیه‌های کاربردیش رو تو یه کاغذ بنویسید و هر روز صبح اون‌ها رو مرور و به خودتون گوشزد کنید.
  اگه شما خودتون مثل یک دوست مهربان و دلسوز، مراقب خودتون باشید، پیروز و موفق می‌شید اما اگه شما مراقب خودتون نباشید و هوای خودتون رو نداشته باشید، هیچ کس دیگه‌ای هم نمی‌تونه کمکتون کنه.

 • #2145

  محمد

  سلام من تا الان 2ماه اینکارو میکنم ونزدیک 10بار است که اینکارو انجام میدم ایا ترکشم کنم بازم قدم کوتاه میمونه 13ساله هستم

  ***** پاسخ *****

  سلام. این کار زشت و پر از گناه و آسیب، یک بارش هم خیلی زیاده، اما در مقایسه با گرفتارهایی که وضع خیلی بدتری دارند، شما اصلاً نباید ناامید باشید. خیالتون راحت باشه و با امید زیاد و به دور از نگرانی ناامیدکننده، این کار بد رو ترک کنید و با مطالعه و ورزش و فعالیت‌های خوب و مفید، زندگی خودتون رو پاکیزه و ارزشمند کنید.
  همون طور که بی‌باکی و جسارت در برابر ناهنجاری‌ها، بد و خطرناکه، ترس و نگرانی ناامیدکننده هم بد و خطرناکه. امیدوار باشید و اجازه ندید نگرانی از خطرها شما رو ضعیف و ناامید کنه.

 • #2141

  امیر محمد صمدایی

  رتبه بندی 2 از 5 ستاره

  سلام آقا من امیر محمد هستم ۱۴ سالمه و دچار خود ارضایی شوم و دقیقا ۶ ساله که درگیرم و هنوز ترک نکرم و واقا نا اومیدم خجالت میکشم به پدر مادرم بگم که من این کارو انجام میدم منو ببرین پیشه دکتر ولی هنوز یه نور کوچولیوی هست که بتونم ترک کنم لطفت کمکم کنید ممنون میشم میخوام آدم خوبی بشم مخوام موئمن بشم میخوام نماز بخونم مخوام اون دنیا جواب خدا چی بدم که اگه این کار رو ترک نکردم کمکم کنید

  ***** پاسخ *****

  سلام عزیز
  ۱. مسأله رو به یکی از پدر یا مادرت که باهاش راحت‌تری در میون بگذار. اگه گفتن سخته، براش بنویس؛ کوتاه و گویا (سلام بابا، من مثل هر نوجوان دیگه‌ای درباره بلوغ و مسایل مربوط به اون مشکلاتی دارم که از گفتنش خجالت می‌کشم. به کمک و دلسوزی‌تون احتیاج دارم.)
  ۲. این مقاله رو با دقت بخون و راهکارهاش رو به کار ببند.

 • #2122

  محمد

  رتبه بندی 3 از 5 ستاره

  با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون... ? ?

 • #2120

  ...

  سلام دوستان
  طبق کمیته ـNLP آمریکا و جدید ترین راه ترک خود ارضایی فقط و فقط از راه ذهنی هستش
  تروبخدا دوستان بخودتون رحم کنید

 • #2105

  ساسان

  سلام من 22 سالمه واز 16 سالگی به این بیماری خودارضایی دچار شدم برای این به خودارضایی دچار شدم که رفته بودم مهمونی وتو فامیل ما یه پیرزنی شیطانی بود که از او خوشم نمیومد که درهنگام صحبت یه نفرینی کرد منم ترسیدم وبعدا به وسواسی فکری دچار شدم از اون موقع به بعد وقتی دستم می‌خورد به آلتم ذهنم به من می‌گفت نفرین ودرد وبلای اون پیرزن بیفته جونت عذاب بکشی وکم کم به خودارضایی دچار شدم وبا هربار خودارضایی وسواسی فکریم شدید تر میشد ترس وحشتم زیاد شد 5 سال به این بیماری معتاد شدم والان یک ساله که ترک کردم من که از بچگی از خودارضایی نفرت داشتم هیچ وقت فکر نمیکردم به این مرض دچار بشم والان زندگیم نابود شده زیبایی چهرم از بین رفته بدنم درد میکنه موهام میرزه از زندگی عقب افتادم و میخوام خودکشی کنم

 • #2153

  احمدی

  در پاسخ به: ساسان

  سلام ،سایت داداش رضا کتاب راز کنترل شهوت هم میتونه بهتون کمک کنه سر بزنید شاید به دردتون خورد

 • #2074

  حسام

  با سلام مورد بنده خیلی خاص و تاسف برانگیز است
  بنده خیلی اهل خودارضایی نبودم یعنی متناوب این کار رو انجام نمیدادم ولی بعلت اینکه دوبار قرص اکس مصرف کردم و از نوجوانی هم کمی اسکیزوفرنی داشتم در مقاطعی فشار مغزیم خیلی بالا میرفت و خودارضایی میکردم البته نه اینجور که هر روز انجام بدم هر چند ماه یکبار یک روز این کارو میکردم ولی پنج شش بار یکجا انجام میدادم تا اینکه در ۲۲ سالگی یکسری مشکلات فیزیکی برام پیش اومد که یکیش این بود که پوست صورتم شل شده بود منم به خیال خودم برای اینکه طبیعی بشه با فشار زیاد به اعصابمصورتم رو میکشیدم بالا و بعد از دوهفته یکدفعه یک بار که از خواب بیدار شدم نصف بدنم تقریبا فلج شده بود و افتاده بود که ظاهرا سکته خفیف کرده بودم دیگه عرضم به خدمتتون از همون روز تا الان که ۳۵ سالمه هیچ انسانی نمیتونه باور کنه من چجوری زندگی کردم ثانیه هارو باور کنید ثانیه هارو با استرس بسیار بالا فقط توی جهنم هستم از اون روز دیگه دائما دارم ارضاء میشم یعنی اینقدر اعصابم ضعیف شد که بصورت دائمی ارضاء میشم و یک مایع شبیه مذی از من خارج میشه و همیشه با هزار جور تکنیک و فشار عصبی باید کنترلش کنم کلا قیافم از بین رفت ۵۰ کیلو توی ۸ ماه کم کردم وقتی میرم توی خیابون همه ی آدمها ازم فرار میکنن و همه باهام دعوا دارن چشمام چپ شده معدم قفل شده اصلا کار نمیکنه مغزم از فشار باد کرده هر دو سه روز یکبار فشار میزنه به مغزم و کلا دیوونه میشم یعنی کاملا دیوونه میشم و چرت وپرت میگم اصلا نمیفهمم اینجا کجایه و دارم چیکار میکنم هر لحظه باید مواظب باشم آدمها به من حمله نکنن من دیگه دنیا برام تموم شده یعنی خود جهنمه نه میتونم غذا بخورم نه بخوابم نه میدونم دوروبرم چه خبره الان پنج ساله که نشسته روی صندلی میخوابم البته از سه سال پیش جای یک پزشک طب سنتی که حکیم هست دارم درمان میکنم ایشون هم که انسان خاصی هست و از عالم بالا مطلع هست میگن هیچوقت خوب نمیشم و به طور کلی منظورشون اینه بخاطر گناههایی که انجام دادم باید این شرایط و تحمل کنم تا گناهام سبکتر بشه میگن خودکشی هم فایده ای نداره چون بقیشو تو دنیای دیگه باید تحمل کنم فقط میخوام اینو بگم که خدا خیلی بزرگ و با عظمته اینو نمیگم چون خیلی خیلی بدبخت و مفلوک و ذلیلم بخاطر این که خدا باید خیلی بزرگ باشه که اجازه داده من هنوز زنده باشم و کنار آدمها زندگی کنم تا گناهام سبکتر بشه فقط بهتون بگم امنیت و آسایشتون بخاطر یکسری توهمات و گناههای پوچ از دست ندین

 • #2079

  حسام

  در پاسخ به: حسام

  البته اینو یادم رفت بگم که ایشون همیشه میگن اگر بتونم خودم رو آروم کنم و با شرایط کنار بیام با قدرتهایی که دارن کاری میکنن که برای همیشه آروم بشم هنوز نمیتونم همیشه آروم باشم بعضی وقتها شرایطمو که میبینم اصلا نمیتونم شکرگذار خدا باشم ولی دارم تلاشمو میکنم انشالله یک زمانی بصورت کامل بتونم توبه کنم و گناهامو ببینم تا بتونم آروم بشم التمتس دعا

 • #2061

  امیر

  سلام دوستان من خودم متاسفانه اهل این کار زشت وناپسند بودم تنها راهی که شما میتونید از آن دوری کنید اول یادخدا دوم یادمرگ ورسوایی درروز قیامت وسوم دوری ازهرگونه عامل تحریک کننده وچهارم که ازمورد سوم مهمتره اراده هستش ازخدا بخواهید کمکتون کنه

 • #2045

  s

  سلام من تجربه ترک خود ارضایی داشتم که دوست دارم بخونید و استفاده کنید.
  من 19سالمه و چهار سال بود که به اینکار اعتیاد داشتم خیلی اتفاقی دنبالش رفتم و درگیرش شدم میدونستم گناهه اما باز هم تکرارش میکردم حالم از خودم به هم میخورد خیلی بیحوصله شده بودم من که شاگرد اول مدرسه بودم اون سال 1 نمره افت تحصیلی داشتم و نتونستم کنکور هم قبول بشم خدا میدونه که چند بار بهش قول دادم و شکستم چقدر به اماما متوسل شدم چقدر دعا های مختلف خوندم و هر چیز دیگه ای بارها ترک میکردم اما باز هم تکرار میکردم اما امروز یعنی هفده اردبیهشت هزار و چهارصد برای من خیلی روز مهمیه دیشب شب قدر بود با تمام وجودم از خدا خواستم که کمکم کنه تا بتونم به عهدی که باهاش بستم وفادار بمونم امروز چهل روزه که این گناه کبیره رو انجام ندادم و میخوام راه و روشش رو به شما یاد بدم
  اول اینکه حتما نماز بخونین و روزه بگیرین من توی همین ماه مبارک تونستم ترک کنم چرا که واقعا تاثیر بسیار بالایی میزاره
  دوم اینکه برای همیشه فیلم های مستهجن رو کنار بگذارید
  به هیچ وجه داستان هایی که تحریکتون میکنن نخونین
  به یکی از چهارده معصوم مخصوصن حضرت زهرا و امام زمان و همچنین امام حسین متوسل بشین تا کمکتون کنن
  از خوردن خوراکی هایی که میل جنسیتون رو بالا میبره حتما پرهیز کنین
  زیاد توی حمام نمونین
  به چیزهای تحریک کننده فکر نکنین
  به هیچ وجه سمت سکس چت و اینجور چیزها نرید
  و از همه مهم ترین اینکه توی تصمیمتون راسخ باشید
  حتما با خدا عهد ببندید ک اگر ترک کردین کار مفیدی برای جامعه انجام بدید مثلا من تصمیم گرفتم که حتما تجربیات خودم رو براتون به اشتراک بزارم تا بتونین ازشون استفاده کنین
  هیچوقت نامید نشید خدا کنارتونه

 • #2032

  خواهشا تا اخر بخون منم مثل تو بودم

  با سلام و وقت بخیر و ارزوی سلامتی خدمت تک تک شما هموطنان گرامی و مکرم ////// بنده همانند برخی دوستان گرامی دچار این گناه فضاحت بار و کبیره متمایل و عامل بودم در مبدا نوجوانی خود بارها ترک بارها انجام بارها ترک بارها انجام ... نشد که نشد اما بنده با کمک و یار خداوند که یک چیز را در سر راه بنده قرار دادند تا بنده در ترک گناهان حتی گناهان دیگر غیر از منکرات شهواتی این بود که حب اولیا الله در من معجزه کرد شما عزیزان برای وفا به عهده تون با امام تان بیایید قول یبدهید توام با عمل. برادر بگو به امامت من دیگه سرغش نمیرم نمازم هم اول وقت میخونم یه گناه دیگه هم به خاطرت نمیکنم با شهدا روز و شب دعا طلبی کنید شبیه انها رفتار کنید از زندگی نامه انها مطالعه کنید مخصوصا ببینید شیطان جرعت میکنه بیاد اگه اومد یادت باشه با کسی که قرار گذاشتی داره بدجور نگات میکنه (((((( الم یعلم بان الله یری ))))))) به قول استاد رایفی پور نمیدونی انسان که داره نگات میکنه نمیدونی داره بهت نگاه میکنه .به خودت بیا تو جات بهشته شیطان کیه این وسط گناه چیه صدمه ها چیه به خودمون یه صلوات بفرست موقع گناه به یاد امام زمان بابا خیلی ها دارن نگاه میکنن از کجا معلوم امام بالا سرمون نباشه هنگام گناه. بابا شهدا بابا امام زمان امام حسین (((((خدا)))))

 • #2023

  :)

  رتبه بندی 5 از 5 ستاره

  سلام،من یه نوجوان ۱۸ ساله ام.خیلی وقته که درگیر این عادت لعنتی ام.از بچگی این کارو شروع کردم و حتی یادم نمیاد که چی باعث شد برای اولین بار انجامش بدم.هزاران بار تصمیم به ترک گرفتم و همیشه از خودم متنفر بودم به خاطر این گناه اما متاسفانه نتونستم ترکش کنم.بعد از کلی تلاش فقط تونستم یکم کمترش کنم.خیلی از اون عوارضی که توی این مقاله نوشتین رو تجربه کردم،اعتماد به نفسم تقریبا به صفر رسیده،درسم افت کرده،همیشه حس گناه دارم،تمرکزم کم شده و... .دیگه خسته ام،خیلی خسته ام،دلم میخواد خودمو از این باتلاق بکشم بیرون اما نمیشه که نمیشه???????

 • #2002

  مرتضی

  سلام من پسری ۱۴ ساله هستم و تقریبا از ۱۰ سالگی این کار بد رو انجام میدم فقط میخوام بدونم اگه ترکش کنم عوارض هاش میره
  تروخدا راستش رو بگید اگه نمیره هم بگید که نمیره

  ***** پاسخ *****

  سلام
  بر اساس اطلاعاتی که من دارم، همه عوارض خودارضایی قابل رفعه ولی هرچه این عوارض شدیدتر باشه و عمق بیش‌تری داشته باشد، رفع اون هم نیازمند زمان طولانی‌تر و مراقب‌های معنوی و غذایی و بهداشتی بیش‌تری است. همتتون رو بالا ببرید و تصمیم بگیرید ادامه عمرتون رو درست و سالم زندگی کنید. اگه کم نگذارید و کوتاهی نکنید، به فضل خدا بعد از چند سال می‌بینید که این عوارض کامل از بین می‌ره.

 • #1997

  ....

  حاج اقا عوارض ظاهری خودر ارضای مثل چروک و لاغری صورت میره با ترک این کار؟

  ***** پاسخ *****

  با ترک خودارضایی عوارض دیگه ادامه پیدا نمی‌کنه و البته ممکنه کم‌کم در اثر تغذیه مناسب و مراقب‌های لازم کم‌کم از بین بره و به حالت عادی برگرده.
  برای تسریع در درمان باید در تغذیه سالم و ورزش و سبک زندگی سالم و درست اهتمام بیش‌تری داشته باشید.

 • #2006

  ....

  در پاسخ به: ....

  یعنی ممگنه هم نره؟

  ***** پاسخ *****

  بله که ممکنه!

 • #1993

  سوال شرعی?

  حاج اقا وقتی تو شورتمون چند تا لکه خشک شده باشه ولی ندونیم مذی یا منی باید غسل کنیم؟

  ***** پاسخ *****

  لکه‌ها و رطوبت‌های مشکوک که نمی‌دونید چیه یا یقین ندارید، پاکند و طهارت و غسل ندارند.

 • #1991

  مهربان

  رتبه بندی 5 از 5 ستاره

  سلام من دختر ۲۰ ساله ای هستم که بدبختانه حدود یک ساله این کار رو انجام میدم . اون موقع که شروع کردم ماه های نزدیک کنکور بود و اوقات زیادی رو تنها بودم و درس میخوندم. برای استراحت سراغ گوشی میرفتم خیلی اتفاقی با یه سایت غیر اخلاقی آشنا شدم و تصاویرش رو میدیدم و همون سایت باعث شد که من بیشتر تحریک بشم برای این کار .. کنکور نزدیک شد و من همچنان این کار رو میکردم کنکور رو خراب کردم تمرکزم کم تر میشه حافظه خوبی داشتم که الان دیگه ندارم حواس پرت و حساس شدم همه مطلب شما رو خوندم چند بار . توبه کردم ولی بعدش بد عهدی کردم همه عوارضش رو میدونم ولی همین که فکرش به ذهنم میاد تا چند ساعت بیشتر نمیتونم مقاومت کنم و انجام میدم . آدم با حجاب و نماز خوانی هستم و خیلی دوست دارم زودتر ترک کنم ولی عکس های این سایت و وسوسه هاش نمیذاره هزار بار مسدود کردم ولی نشد ترک کنم بیشتر وقت ها انقد وسوسه میشم که خودم شرایطش رو ایجاد میکنم مثل تنهایی و.. خیلی از خودم بدم میاد خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

  ***** پاسخ *****

  سلام بر شما
  پرسش و پاسخ «چگونه توبه‌ای شکست‌ناپذیر داشته باشیم؟» رو از همین وب‌سایت بخونید.
  لینک این پرسش و پاسخ:
  http://h-shad.ir/index.php/writings/best-questions/234-2014-01-12-18-32-02

 • #2101

  محمد حسین

  در پاسخ به: مهربان

  سلام
  من تو سن 22 سالگی شروع کردم ولی با اینکه این کار من 4سال طول کشید اما نذاشتم تعدادش از هفته ای دوبار تجاوز کنه که همین یعنی یه اراده ای داشتم سال چهارم با ماه رمضان شروع کردم چون که باغذا نخواردن در ماه رمضان بیشمار فایده ای که برای بدن داره و از مهم ترینش کاهش میل جنسی هست فایده دیگه یه چرخه فکر کنم به نام فکولوژی در بدن جریان می افته که باعث میشه بدن به یک سری خود خوری دچار بشه و طی اون تمام سلول هایی که در آینده تبدیل به سلول سرطانی میشن و تمام ضعف بدن از بین میره شاید عجیب باشه براتون که موقع ماه رمضان محل کار من از ساعت هفت تا دو بعد از ظهر و دمایه بالایه هشتاد درجه بود و کار سنگینی که هر کسی می اومد فرار میکرد من روزه هم میگرفتم ولی بعد ماه رمضان شکست خوردم بدنم قویه فوتبالیستم نه خیلی حرفه ای در حد لیگ سه
  ترک بعدیم وقتی بود که در شهادت امام جعفر صادق این کار رو کردم و بعدش فهمیدم که اونم بیست روز طول کشید ترک بعدی محرم بودکه اونم سی و یک روز طول کشیدو در نهایت با خودم خلوت کردم وقتی دیدم که با این کار بدنم ضعیف میشه و قدرت بدنی و ارادمو دارم از دست میدم اونجا بود که تصمیم گرفتم دایم الذکر بشم و با یه نامه به قضیه فیصله دادم الان نقطه ضعفم نقطه قوتم شده (اینم بگم که ذکرم لاحول و ولا قوت الا بالله العلی العظیم و لا اله الا الله و سوره توحید و یامحمد یاعلی یافاطمه یا حسن و یاحسین یا صاحب الزمان ادرکنی ولا تهلکنی)هست و روی نمازم به شدت حساس شدم که در نماز بخصوص نماز صبح معجزه هست تمام شده میدونم باید چیکار کنم تنها که میشم جای کار دیگه عزاداری میگیرم خلاصه که سه ماهه راحت شدم مطمئنم که هم شما هم همه دوستان میتونید فقط اراده کنید تعدادشو کم کنید و تمومش کنید نماز معجزست یادتون باشه یاعلی

 • #1983

  Jason

  حاج اقا سلام
  میخوام بدونم من که ۳ ساله خود ارضایی میکنم اگه ترک کنم عوارضش میره؟
  چون خیلی عوارض بدی روم گذاشته تو چند تا وبسایت هم خوندم که نمیره
  تو رو خدا شما راستشو بگو میره یا نه؟

  ***** پاسخ *****
  سلام
  بر اساس اطلاعاتی که من دارم، همه عوارض خودارضایی قابل رفعه ولی هرچه این عوارض شدیدتر باشه و عمق بیش‌تری داشته باشد، رفع اون هم نیازمند زمان طولانی‌تر و مراقب‌های معنوی و غذایی و بهداشتی بیش‌تری است. همتتون رو بالا ببرید و تصمیم بگیرید ادامه عمرتون رو درست و سالم زندگی کنید. اگه کم نگذارید و کوتاهی نکنید، به فضل خدا بعد از چند سال می‌بینید که این عوارض کامل از بین می‌ره.

 • #1988

  Jason

  در پاسخ به: Jason

  حاج اقا چند سال دقیقا یعنی چقدر؟
  ۱سال
  ۲سال
  ۱۰سال
  ۱۰۰سال
  چقدر؟

  ***** پاسخ *****

  اگه در کنار ترک کامل این گناه، تغذیه سالم معمولی و ورزش روزانه و فعالیت‌های سالم معمولی داشته باشید، شاید به همون اندازه گرفتاری، یعنی سه سال طول بکشه، ولی اگه با همت بالاتر و با برنامه غذایی و ورزشی و معنوی ویژه پیش برید، می‌تونید این زمان رو حتا تا یک سال هم کاهش بدید.
  به طبیب سنتی معتبر مراجعه کنید یا با کلنیک روان‌شناسی و مشاوره ثامن در قم ارتباط بگیرید. مشخصاتش رو در بعضی از کامنت‌های قبلی گذاشتم.

 • #1982

  ممد

  من یه سه سالی میشه خود ارضایی میکنم خیلی هم راضی هستم. متخصصان میگویند خودارضایی هیچ صدمه ی روحی و جسمی نداره شما که تخصص نداری حرف نزن بقیه رو به اشتباه میندازی:)

  ***** پاسخ *****

  سلام بر شما
  نظر شما در این باره این پندار چیست؟ «عالم انسان‌ها با عالم حیوانات فرقی ندارد و بر دنیای انسان‌ها نیز قانون جنگل حاکم است و همان‌طور که در دنیای حیوانات ضعیف‌کشی یک قانون طبیعی است، در دنیای انسان‌ها نیز باید چنین باشد و ضعیف‌ترها باید فدای قوی‌ترها شوند»
  اگر بشنوید این فکر سخیف مربوط به کسی هست که ادعای فیلسوف و دانشمند بودن دارد، خنده‌تان نمی‌گیرد؟! بله این عقیده مربوط به فردریش نیچه، فیلسوف و دانشمند آلمانی است.
  ادعای دانش و دانشمندی کار سختی نیست. در دنیای معاصر هر چیزی را که دلتان بخواهد می‌توانید به‌عنوان یک مطلب علمی و پژوهش شده از زبان چند دانشمندنما بشنوید. اگر اهل دانش و تحقیق باشید، با اندکی دقت و بررسی می‌توانید ادعاهای بی‌اساس را از مطالب علمی حقیقی تشخیص دهید.
  نه‌تنها خودارضایی، که روابط جنسی خارج از چارچوب خانواده و همجنس‌بازی و ارتباط با حیوانات و برخی فعالیت‌های عجیب و غریب شهوانی دیگر هم از سوی برخی مدعیان علم و دانش، کارهایی طبیعی و درست معرفی می‌شوند، درحالی‌که همه این کارها از نظر عاقلان و دانشمندان واقعی و خیرخواه، انحراف جنسی هستند و ضرر و زیان‌هایشان بر فرد و جامعه قابل مقایسه با لذت‌های محدود و موقت آن‌ها نیست.

  یک نکته مهم درباره فواید ادعایی خودارضایی عرض می‌کنم که از جهتی سخن درستی است اما نه به‌صورت مطلق. با مثال توضیح می‌دهم:
  شما کسی را در نظر بگیرید که بر اثر سبک زندگی نادرستی که در پیش گرفته است، به مرض روانی اذیت و آزار دیگران (نوعی سادیسم) مبتلا شده است؛ به‌گونه‌ای که از آزار دیگران لذت می‌برد و اگر کسی را اذیت نکند، احساس ناآرامی می‌کند. درباره چنین کسی می‌توان گفت که آزار دیگران به او آرامش می‌دهد. شاید حال او چنان وخیم باشد که به اطرافیان او توصیه کنیم خویشتن‌داری کنند و با بزرگواری خود برخی از آزارها و اذیت‌های او را تحمل کنند تا دچار جنون نشود و با برخی کارهای آزاردهنده‌اش به آرامش نسبی برسد.
  من از شما می‌پرسم: درست است که چنین فرد نامتعادلی با اذیت کردن دیگران به آرامش می‌رسد و این کار برای او مفید است، اما آیا این مطلب به معنای مفید بودن دیگرآزاری به‌صورت مطلق است؟ البته که نه.
  خودارضایی نیز برای کسی که خویشتن‌داری نکرده و به تمایلات شدید شهوانی مبتلا شده است، می‌تواند از جهتی فشار عصبی او را کاهش دهد و او را از ابتلا به برخی دیگر از آسیب‌های روانی حفظ کند، اما همین خودارضایی بیماری‌ها و آسیب‌های جسمی و روانی بسیاری را رقم می‌زند و در بلندمدت فرد مبتلا را به کام بیماری‌های شدید و حتا مرگ فرو می‌برد؛ مثل مواد مخدر که به فرد معتاد آرامش موقت هدیه می‌کند، ولی همزمان آرامش عمیق و ماندگار او را بیش‌تر خدشه‌دار می‌کند و مسیر هلاکت او را هموارتر می‌نماید.
  همان‌طور که چاره اصلی اعتیاد، خویشتن‌داری و نزدیک‌نشدن به مواد مخدر و در پیش گرفتن سبک زندگی درست و سالم است، راه در امان ماندن از آسیب‌های خودارضایی نیز زندگی عفیف و پاک و آلوده نکردن جسم و روان به شهوت‌رانی است.
  در این صفحه لینک چند مقاله علمی از دانشمندان دنیا درباره آسیب‌های خودارضایی معرفی شده است:
  https://mesbetala.com/stop-mas-t-ur-bation-course/#h--19

 • #1919

  رسوا

  ما که دیگه الان سی سالمونه و هنوز گرفتاریم جزو کدوم دسته ایم ،کافرون؟ منافقون؟ ضالین؟ ملعونین؟ فاسقون؟ راستی حاجی شما تجربه توبه از این عمل گناه رو داشتید !؟ که بعدشم توبتون و بشکنید و دوباره ادامه بدید تا جایی که ذله شید بعد بازم توبه کنی و ولی بعد مدت کوتاهی دوباره بشکنی و دوباره توبه کنی و دوباره بشکنی و خلاصه بشکن بشکنی راه بندازی در طول عمرت ! جدا ازین شکستنا حرفم اینه تجربه نداشتی که دیگه از خودت ناامید میشی ،نه از خدا استغفار میکنم نه از خدا ناامید شدن، بلکه از خودت ناامید بشی؟ از قولی که میدی خسته بشی؟ وقتی خلوت میکنی و شرایط توبه فراهم کنی همه جور حرف و وسوسه ذهنتو درگیر میکنه دیگه اصلا نمیدونی الان این حرفی که از ذهنم رد شد ماله نفس لوامه بود ؟ اماره بود ؟ وسوسه شیطان بود ؟ خودم بودم ؟ نیروی الهی بود ؟ اصلا حرف تو حرفی میشه که سرتو محکم میکوبی دیوار اونم چن بار به قصد جنون ،خدا که همیشه توبه پذیره و باید بهش امید وار بود ،ولی انقدر توبه میشکنی و یه جایی میرسی که میگی خدا من که خسته شدم از خودم تو از من خسته نشدی ؟ دیگه با چه رویی وایسم سر نماز ؟ چقدر اشک تمساح بریزم ؟ جوونیم رفت سر این بشکن بشکنا و در حسرت بشکن بشکنه جشن عروسی موندم. حاجی این حال ما رو فقط اهلش درک میکنه ،با ارشاد دردمون دوا نمیشه، بازم خدا قوت که مفید واقع میشید برا جوونا

 • #1948

  افشین

  در پاسخ به: رسوا

  منم دقیقا همینم ! 30 سالگی رو گذروندم و الان شاید بتونم به جدیت بگم 5 ساله دارم تلاش می کنم که ترک کنم ! واقعا راست گفته که آدم هایی که خودارضایی می کنند از درگاه خدا رانده می شوند، چون من توی زندگیم هی میرم به عقب و عقب و دارم می بینم که این بلا داره چه بلایی سر زندگیم میاره ! توصیه ام به اونایی که جوون ترن اینه که حتما حتما هر چه زودتر ترک کنید. خدا شاهده اگر به پدر و مادرتون هم بگید و پیش روان پزشک و سکس تراپیست و برید و میلیون ها تومن خرج کنید باز هم می ارزه چون اگه سنتون مثل ما بالا بره ترکش خیلی سخت تر میشه. خودارضایی وقتی از یه جایی پیشروی میکنه تبدیل میشه به اعتیاد. دقیقا مثل یک معتادی که دنبال منقل و بساط و پایپ و اینا میگرده مام دنبال یک فکر مخرب یا یه تصویر مستهجن یا هر چیز دیگه ای میریم تا برای چند ساعت آروم بشیم ! بعد دوباره روز از نو روزی از نو. دقیقا مثل یک معتاد به مواد مخدر! (اگر انگلیسیتون خوب باشه توی گوگل سرچ کنید میبینید اثرات مخرب خود خودارضایی روی مغز از لحاظ پزشکی از هروئین هم بدتره !)
  البته باید بگم اطلاعات توی زمینه خودارضایی توی کشورمون خیلی خیلی ضعیفه ولی آدم هایی که بهش گرفتارند شاید چند ده میلیون نفر باشند و باید یک مراکزی دقیقا مثل کمپ های ترک اعتیاد برای افراد مبتلا به مشکلات روانی جنسی باشه و افرادی هم متخصص در زمینه درمان این نوع از بیماری ها.
  البته باید در نهایت اعتراف کنم فقط و فقط و فقط خدا میتونه کمک کنه و بس

 • #1927

  ناشناس

  در پاسخ به: رسوا

  داداش راست میگی ایشالله که ترک کنی منم خیلی توبه شکستم ولی راه و چاره ای نیس تکل برخدا

 • #1879

  میلاد

  سلام
  من متاسفانه در دوره دبیرستان در جلسه امتحان بر اثر استرس زیاد دچار خ ارضایی میشدم یعنی ناخواسته آبی از آلتم خارج میشد ک البته با لذت هم همراه بود، البته ناگفته نماند ک پس از مدتی خودم دچار خ ارضایی واقعی شدم و الان دیگ دارم ب خودکشی فکر می کنم از این زندگی خستم

  ***** پاسخ *****

  سلام
  جنابت ناخواسته در اثر اضطراب و استرس شدید، گناه نیست، حتا اگه با لذت همراه باشه، ولی مثل هر جنابت دیگه‌ای غسل داره.
  اما خودارضایی گناهه و باعث پژمرده شدن جسم و روحه. شما به‌جای فکر کردن به خودکشی، به اصلاح و تربیت خودتون فکر کنید. مطمئناً خویشتن‌داری در برابر گناه‌ها خیلی بهتر و آسون‌تر از خودکشیه!

 • #1871

  علی

  رتبه بندی 5 از 5 ستاره

  :pبرای من ک خیلی دیر شده چون بدنم به طور کای نابود شده بیش از یک سال ترک کردم ولی عدارض ش از بین نرفته

 • #1861

  گمنام

  سلام علیکم حاج آقا من 20سال دارم و از 10 سالگی نمیدونم چه بلایی بود به سرم اومد و مدام مرتکب این کارم . از 16 سالگی که متحول شدم و اهلبیت رو پناه امن دیدم ، از16 سالگی دست یه دامتشونم اما نظری بهم نمیکنن و آخرین نفر هم که ازشون التماس کردم کمک کنن و منو نجات بدن از نفسم ، امام حسین بودن که بازهم کمک نکردن و من دارم نابود میشم و هروقت حملات این گناه بهم میرسه ذکر میگم و به خودم میگم که این گناه عمرم رو کوتاه میکنه اما اثری نداره. ولی من نمیخوام با این گناه عمرم کوتاه بشه و ضربه ببینم ، مدام از خدا شهادت میخوام. خیلی خیلی شده گفتم یاعلی و تصمیم به ترک گرفتم عهد بستم با مادر سدات و باز هم گناه سمتم اومده. من دیگه نا امید شدم و لطفا لطفا به دادم برسید.....

  ***** پاسخ *****

  سلام بر شما
  لایکلف الله نفساً الا وسعها
  هر کسی به اندازه توانش تکلیف داره. در حد توانتون تلاش کنید و برای بقیه‌ش نگران نباشید.
  البته این رو هم عرض کنم که توان شما خیلی بالاتر از اینی هست که فکر می‌کنید.
  نشانه‌ش هم اینه که اگه فرد معتمدی به شما بگه اگه تا شش ماه از خودارضایی دوری کردید و اصلاً طرفش نرفتید، مبلغ یک میلیارد تومن نقد بهتون می‌ده، مطمئن باشید می‌تونید از پسش بربیاید و تا شش ماه اصلاً به خودارضایی فکر هم نمی‌کنید! اشکال این‌جا است که شما خودتون و سلامتی‌تون و خدا و حرف خدا رو به این اندازه باور ندارید، به همین خاطر کم می‌یارید و شکست می‌خورید. اگه خودتون رو پیدا کنید و خدا و اهل بیت رو درست بشناسید، با نگاه به اون‌ها و با توجه به رضایت و خشمشون می‌تونید انگیزه‌ای بالاتر از وعده یک جایزه گران قیمت به دست بیارید.

  حدیث: من کَرُمَت علیه نفسُه هانت علیه شهواته؛ کسی که خودش برای خودش عزیز و باارزش باشد، هوس‌ها و شهوتش در مقابلش سست و خوار می‌شود.

 • #1851

  محمد

  من هم اهل این کثافت کاری بودم
  بارها بوده که درحال خودارضایی، گوشه چشمم اشک میومده از اینکه دارم این گناه رو می‌کردم ولی به خاطر یه لحظه راحت شدن از این فشار لعنتی انجام میدادم هرچند بعدش بیش از پیش فشار جنسی بیچاره‌ام می‌کرد
  ۴۰ روز پیش توبه کردم و باخدا و امام زمانم قرار گذاشتم که ۴۰ روز چشم و ذهنم را کنترل کنم و هرشب زیارت عاشورا بخوانم تا این گناه را انجام ندهم و با پاکی و طهارت ازدواج کنم
  امروز روز آخر است باور نمی‌شود اینقدر زود گذشت و خدا کمک کرد تا گناه نکنم
  امروز روز آخر چله است:p
  ان‌شاء‌الله فردا، پس‌فردا برای خواستگاری دختر مورد علاقه‌ام اقدام میکنم
  برایم دعا کنید

  برادران و خواهران عزیزم شهوت کنترلش خیلی سخته بخدا میدونم
  نمیخوام نصیحت بکنم چون خودم گناهکارم خیییلی و نمیخوام راهکار نشدنی بدم
  شهوت که زد بالا هیچ کس نمیتونه جلوش بگیره ولی داداش من خواهر من
  آخرش که چی؟
  چقدر جلق بزنی
  چقدر خودت رو به کثافت آلوده کنی
  تهش که چی
  یه لحظه به روزهایی فکر کن که پاک بودی
  اگه فکر کنی همین الان گوشه چشمهایت اشک میاد
  چقدر خوب بود، پاک بودی
  حس پاک بودن خییلی خوبه
  حس اینکه امام زمان دوستت داره خیلی خوبه
  میدونم این کار لذت داره ولی بخدا لذت طهارت و دوستی با امام زمان و حس اعتماد به نفسِ گناه نکردن خییلی بهتره، خیییلی بیشتر بهت حال میده
  اگه مجردی همین الان با امام زمان قرار بذار که فقط۴۰ روز خودت رو پاک کنی و بعد ۴۰ روز هم ازدواج کنی
  به نیت فراهم شدن شرایط ازدواجت و برطرف شدن مشکلاتی که این بیماری برات به‌وجود آورده یه چله بذار
  توی این چله قرار بذار چشم و ذهنت رو کنترل کنی تا خودارضایی نکنی و هر روز هم زیارت عاشورا بخونی

  من یکبار دیگر این چله رو گرفتم درسته ازدواج دائم برام جور نشد ولی ازدواج موقت جور شد و از راه حلال لذت بردم

  الان هم برای ازدواج دائم آماده‌ام
  و مطمئنم اگر امروز هم که خیییلی شیطون روز آخری داره فشار میاره به من، خودمو کنترل کنم حتما فرج میرسه و من هم میرم قاطی مرغها:)

  همین الان پاشو برو قرار مدار چله رو با امام زمان بذار پاشو عزیز خدا

 • #2102

  محمد حسین

  در پاسخ به: محمد

  اونقدری سخت هست که اگه به هرکی که بعد سه چهار سال خود ارضایی ترک کرده اسکار هم بدن نمیشه عوضشو دراورد ما که با هزار مصیبت تونستیم اول خوش بحال کسی که کلا سمتش نرفته دوم خوش بحال اونی کهتونسته بذار کنار نماز ونماز ونماز کلید کل دنیاست

 • #1849

  عاشق خدا؟؟؟ یا آشغال پست؟؟

  رتبه بندی 4 از 5 ستاره

  سلام و عرض خدمت شما حاج آقا مطلبتون خوب بود من کلا خیلی شرمم میشه بگم ولی من وقتی ۱۴سالم بود عادتم شد بعد از یه مدت کوتاه شرمم شد گفتم ترک کنم ولی متاسفانه از وسوساده زیاد نتونستم هعی هربار سعی کردم بیشتر مقاومت کنم و تاثیر داشت ولی نشد ترکش کنم و تا الان که ۱۶سالمه طول کشید ولی دیدم خدا جون چطوری به همیچین آدمایی نگاه نمیکنه و حرف نمیزنه وچیزای دیگه بدجوری ناراحت شدم و گریه کردم گفتم دیگه دهمچین کار نفرت انگیزی عمرا بکنم و میخوام یه جا و برای همیشه این کثافت کاری تموم بشه الانم فکر میکنم دیگه دیر شده و میمیرم امیدوارم هنوز دیر نشده باشه تا همه چیزم نابود نشه برای همیشه واقعا مظطربم

  ***** پاسخ *****

  سلام بر شما!
  پرسش و پاسخ «چگونه توبه‌ای پایدار و شکست‌ناپذیر داشته باشیم؟» رو از همین وب‌سایت بخونید:
  http://h-shad.ir/index.php/writings/best-questions/234-2014-01-12-18-32-02

 • #1844

  مبین

  حاجی نمیدونم کی هستی ولی باور کن از این رو به اون روم کردی من مدتی بود که اون کارارو میکردم در ضمن من نمیدونستم که گناه کبیرست من دیگه نمیخوام اون کارارو کنم دمت گرم

 • #1839

  Elia

  حاج اقا سلام من هر کاری میکنم نمیشه ترک کنم چیکار کنم ????
  شمارتون هم میخام

  ***** پاسخ *****

  سلام!
  استوار و امیدوار باشید و مطمئن باشید به نتیجه می‌رسید، هرچند آهسته آهسته!
  پرسش و پاسخ «چگونه توبه‌ای پایدار و شکست‌ناپذیر داشته باشم؟» رو از همین سایت بخونید:
  http://h-shad.ir/index.php/writings/best-questions/234-2014-01-12-18-32-02

  شماره تماسی که بخوام جوابگو باشم ندارم تا تقدیم کنم. شماره پیامرسان دارم که فقط برای مکاتبه و ارتباط پیام‌رسانی (سروش و ایتا) هست و تماس و پیامک نداره. این شماره تو صفحه اول سایت هست (۰۹۹۰۷۵۰۸۸۰۱)

 • #1804

  اکبر

  سلام
  من به تازگی ١٦ ساله شدم و فکر کنم از ١٢ سالگی این کار رو انجام دادم تا الان. بار ها توبه و تلاش کردم که ترک کنم. احساس میکنم که دیگه توبه فایده نداره و دچار نا امیدی شدم. حرف های شما بسیار دلگرم کننده بود ولی چیزی که خیلی من رو ازیت میکنه اینه که من چهار سال این کار رو کردم و خیلی کار مفید انجام ندادم یک سری مهارت و هنر یاد گرفتم وای این دوران دوران طلایی زندگی من بود که خراب شد خیلی از ویژگی هایی رو که دوست داشتم داشته باشم رو نگرفتم و خیلی از کار هایی رو که باید انجام میدادم رو ندادم. احساس پوچی و خالی بودن دارم
  میخواستم بدونم. من تا چند سال دیگه مثل موم میمونم و میتونم کار های نکرده رو انجام بدم؟ درواقع تا چقدر دیگه من دوره طلایی دارم که در اون پیشرفت کنم؟
  چجوری از اون سال ها نهایت استفاده رو ببرم و کسی که میخواهم بشم؟
  احساس بد ناقص بودن رو چجوری از خودم دور کنم؟
  با تشکر

  ***** پاسخ *****

  سلام!
  به تعبیر بعضی اندیشمندان، مهم‌ترین دوره عمر انسان دهه سومه؛ یعنی از بیست تا سی سال.
  شما چهار سال تا این دوران فاصله دارید. در این چهار سال پیش رو، به اندازه کافی فرصت جبران اشتباه‌ها رو دارید. پس «یا علی!» بگید و قیام کنید و با برنامه‌ریزی و ایجاد تغییر جدی در سبک زندگی، انحطاط و افتضاح چهار ساله رو جبران کنید و با بالاترین آمادگی وارد دهه سوم عمرتون بشید و مطمئن باشید که با عملکرد مناسب در چهار سال آینده، می‌تونید به جایگاهی برسید که از جوانان سالم و منزّه از آلودگی خودارضایی هم جلو بزنید.

 • #1802

  محمد

  سلام حاج‌آقا خسته نباشید تمام کامنت هارو خوندم و این سوالو میپرسم...من بابت این کار ۴۸ روز روزه ام رو باطل کردم و حدود ۵ سال نماز قضا دارم الان هم نزدیک ۱۷ سالگیمه و وارد ۱۸ میشم،از ۱۲ سالگی خیلی ناگهانی و بار اول با درد شدید سر به این کار افتادم و هر سال هم بدتر شد...تا ۱۱ بار در روز رفتم و ۳ بار قسمت تناسلیم زخم و سوزش شدید داشت،هم سرم از این درد می‌کنه که چجوری باید ۵ سال بدون انجام کاری یا خیلی خوبش یک سال یا دیگه اوجش ۲ هفته ای این کارو ترک کنم و دوباره سراغم نیاد...از اون طرف هم ۴۸ روز فضای روزه میشه ۶۰ * ۴۸ روز روزه پشت سر هم یا کلی هزینه که من و خونوادم عمرا بتونیم جبرانش کنیم و ممکنه چندین سال متوالی جبران هزینش طول بکشه...چجوری باید شیطان رو پشت این کار ببینم و طرف دیگش خدارو؟شده ۱۰ روزه ۵ روزه ترک کردم ولی قشنگ میفهمم خودم دوباره رفتم سراغ این کار که انگار بسه ۵ روز خیلیه ها یبار بزن دوبارع ۵ روز نزن ولی نشده و دوباره فرداش این کارو کردم...زجر میکشم از این کار که به خاطر حدیث ها هم نعمت و برکت خدا از خونه ما رفته انگار(حدیث پیامبر یا حضرت علی فکر کنم) از یه طرف غذا میخورم گناه حساب میشه بیشتر از ۷ تا آیه نمیتونم بخونم نماز نمیتونم بخونم گوشام ویزه می‌کنه و سر درد می‌گیرم هر دفعه به این چیزا فکر میکنم و از سر این اضطراب دوباره انجامش میدم...باید دارو بخورم و خودمو داخل بیمارستانی جایی قرنطینه کنم؟یا نمی‌دونم عزت نفس خودمو برگردونم چجوری به خدا گیجم لطفاً راهنماییم کنید...میترسم به دانشگاه نرسیده تموم سلامتیمو از دست بدم و دیگه پشیمانی به دردم نخوره...کمکم کنید

  ***** پاسخ *****

  سلام
  ۱. برای حل هر مشکلی ابتدا باید «آرام»، «عاقل»، و «جدی» بود. پس لطفاً آرام، عاقل، و جدی باشید و با حفظ آرامش و خونسردی، عاقلانه به مسأله نگاه کنید و اگه قراره کاری بکنید، جدی باشید و خودتونو به تمسخر نگیرید!
  ۲. غذا خودن در حالت جنابت (در حالتی که انسان جُنُب شده و به غسل جنابت نیاز داره) حرام نیست؛ بلکه مکروهه و اگه قبل از خوردن غذا وضو بگیرید، این کراهت هم برطرف می‌شه. خوندن قرآن هم در حال جنابت مشکلی نداره؛ چه ۷ آیه، چه ۷۰۰ آیه. اون هفت آیه‌ای که شنیدید، داستانش یه چیز دیگه‌ ست.
  ۳. شما که ضررها و آسیب‌های خودارضایی رو درباره خودتون دیدید و لمس کردید، خیلی راحت‌تر باید بتونید یه فکری به حال خودتون بکنید! قبل از این‌که اوضاع خراب‌تر بشه، عاقلانه به قضیه نگاه کنید و در راه حل مشکل جدی و بااراده باشید!
  ۴. یک بار دیگه این نوشتار رو با دقت و با هدف عمل کردن بخونید و برای تغییر جدی برنامه‌ریزی جدی بکنید.

 • #1796

  ایلیا ستایشی بنده ای گناه کار

  رتبه بندی 5 از 5 ستاره

  حاج اقا سلام و وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه من الان به طور تقریبی دو سال است که دارم این کار احمقانه رو می کنم ایا من در اینده در رابطه با همسرم دچار مشکل نمیشوم؟ایا بچه من در اینده سالم به دیا می اید؟وخیلی ممنون از مطلبتون خیلی مفید بود

  ***** پاسخ *****

  سلام
  اگه بخواهید این مسیر نادرست رو همین‌طور ادامه بدید، احتمال ابتلا به این آسیب‌ها بیش‌تر می‌شه ولی اگه رفتارتون رو تغییر بدید و این عادت غلط رو ترک کنید و سبک زندگی درستی رو در پیش بگیرید، رفته رفته آسیب‌ها از بین می‌ره و به سلامت کامل می‌رسید.

 • #1787

  سید محمد

  با سلام و عرض ادب، من از سم 10 یا 11 سالگی با دیدن فیلم‌هایی گوشی بابام، این‌کارو رو با خوابیدن انجام میدادم، استعداد فوق‌العاده اون زمان داشتم! کم کم با دستام و از طریق یکی از دوستانم در راهنمایی این‌کار رو کردم تا الان که 20 سالمه! خداروشکر به مدت 1 سال و نیم این‌کارو ترک کردم، الان که نوشته‌ی شمارو خوندم، کلی گریه کردم، خیلی...

  سرم سنگینی می‌کنه، حس می‌کنم چیزی تو بدنمه، از سرم میاد طرف چپ بدنم! بعد سمت دیگه‌ی بدنم! خداروشکر می‌دونم که خدا چه استعداد‌ها و توانایی‌هایی رو در وجود من قرار داده... اما به والله قسم من کودکیم رو اصلا نمی‌دونستم این لعنتی چقدر عوارض داره! حتی بعد از فهمیدن هم که 15 یا 16 سالم بود، این کار را ادامه می‌دادم تا به لطف پروردگارم، این عادت را ترک کردم به مدت 1 سال و نیم! اما دوباره شیطان به سراغم آمد و سه بار این‌کار را کردم و تا امروز 7 روز این کار را ترک کردم! 76 روز مانده با 21 ساله شدن من!

  فقط یک سوال دارم و خواهش می‌کنم این را به من بگوئید! آیا از همان کودکی که آغاز کردم تا الان ( که گفتم 1 سال و نیم پاک مانده‌ام!، البته گاهی باز شیطان در این راه من را فریب می‌داد و فیلم‌ها مستهجن می‌دیدم، اما به مرحله‌ی خودارضایی نرسیدم و خداوند دوباره من را نجات داد. )
  من زودرس در انتظار من است؟ از یکی از وب‌سایت‌ها ( پرسمان ) پرسیدم و گفتند که ابو‌علی‌سینا گفته است؛ هر بار انزال منی، یک میخ بر تابوت! من تصمیم نهایی و قطعی رو گرفتم که هیچ وقت هیچ‌وقت سمت این عادت ناپسند، نرم! در زمان کودکی شاید روزی 5 یا حتی بیشتر این‌‌کار را می‌کردم و کم کم این‌کار را کمتر کردم در سنین بالاتر.... عوارض آن با توجه به مدت زمانی که گفته‌ام، چه زمانی از بین خواهند رفت؟

  با تشکر و سپاس فراوان از شما

  ***** پاسخ *****

  سلام و احترام
  با توجه به پاکی یک سال و نیمه، پاسخ قطعی اینه که شما هیچ بهانه‌ای برای سستی و ناامیدی و پژمردگی ندارید.
  یقین داشته باشید که شما در مسیر درخشش و شکوفایی قرار دارید. اگه همین مسیر رو پیش برید، همه مشکلات باقی مونده هم با سرعتی محسوس برطرف می‌شه. نگران مرگ زودرس هم نباشید. یقین داشته باشید که با هر یک ماه پاکی شما، مرگ زودرس هم دست‌کم یک سال عقب می‌ره.
  برای تسریع کار، به پزشکان متدین مراجعه کنید. پزشکانی که با طب سنتی هم آشنایی دارند، خیلی بهتر هستند.
  با با کلنیک روان‌شناسی و مشاوره ثامن تماس بگیرید. اطلاعات مربوط به این کلنیک رو در پاسخ به بعضی از کامنت‌ها عرض کردم.

 • #1779

  ناشناس

  حاج اقا سلام
  من كه الان يك ساله دارم اين كار كثيف و شوم رو كردم در اينده مشكلي برأي رابطه جنسي با همسرم پيش نمياد؟؟درضمن من پسرم

  يه مطلب ديگه هم هست اونم اينه كه ميتونم شمارتون رو داشته باشم؟؟

  ***** پاسخ *****

  سلام. طبق نظر کارشناسان، اگه این اشتباه رو ترک کنید و سبک زندگی درستی رو درباره جسم و روانتون در پیش داشته باشید، بعد از گذشت یک سال (معادل دوران ابتلا) ممکنه همه عوارض از بین بره و شما به حالت قبل از آلودگی برگردید.

  درباره شماره تماس، به دلایلی از تقدیم شماره تماس و پیامک معذورم، اما با شماره «۰۹۹۰۷۵۰۸۸۰۱» در پیام‌رسان سروش و ایتا در خدمتم. این شماره مخصوص پیام‌رسانه و تماس و پیامک نداره.

 • #1795

  ناشناس

  در پاسخ به: ناشناس

  ممنون حاج اقا

 • #1772

  ناشناس

  سلام من الان تقريباً يك ساله دارم اين كار كثيف رو ميكنم اما نميتوم ترك كنم هر وقت مي خوام اين كار رو بكنم نميشه دارم رواني ميشم تو رو خدا به من كمك كنيد يا حداقل مشاوري به من پيشنهاد كنيد مع بتونم مشكلم رو با لون در ميون بزارم

  ***** پاسخ *****

  همون‌طور که ابتلا به این عادت شوم، آهسته آهسته رخ می‌ده، برای نجات هم باید همت و پشتکار داشت و به‌خاطر پایین بودن سرعت رهایی، نباید ناامید و دلسرد شد.
  نکاتی که در این مقاله بیان شده، به کار ببندید، ان‌شاءالله سرعت بهبودی و نجاتتون بیش‌تر می‌شه و شیرینی پیروزی و رهایی رو احساس می‌کنید.

  برای مشاوره، با کلنیک روان‌شناسی و مشاوره ثامن ارتباط بگیرید:
  آدرس سایت: https://www.clinicsamen.com
  خدماتشون:
  ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ی تخصصی روان‌شناختی:
  ـ خانواده و مشکلات زناشویی، ازدواج و طلاق
  ـ کودک و نوجوان
  ـ اختلالات بالینی وسواس، افسردگی، اضطراب، جنسی، شخصیت، و...
  ـ مشاوره‌ی طب سنتی و مزاج‌شناسی
  ـ انجام آزمون‌های تشخیصی روان‌شناسی
  ـ و...
  تلفن: ۰۲۵۳۲۷۰۶۲۱۱
  آدرس: قم، بنیاد، میدان جوان، بلوار آفرینش، خیابان ذوالفقار، نبش کوچه‌ی ۳

 • #1769

  حقیقت

  ۳۲ سال از اولین خود ارضاییم گذشته . هر روز یکبار. هیچ یک از این احولات بد را ندارم . بهترین زندگی و ارام و پر از اعتمادم . ضعیف سست و پشیمان نیستم . مزاحم ناموس کسی نمیشم . دیر انزال وبه شدت ارومم.با احترام کامل به شخصیت شما ولی فقط دارید چرت و پرت مذهبی که بچه های این مملکتو خراب و بی اعتماد به نفس میکنید . شما باعث احساس گناه تمام این بچه هاایید. خدایی که باورش دارید را میبینه همه چی را.با این بچه ها علمی و تجربی برخورد کنید نه خرافی و اسمانی . اینان ایندگان این سرزمینند.

  ***** پاسخ *****

  درباره شما ان‌شاءالله این‌هایی که گفتید درست باشه و وهم و خیال نباشه! اما انصافاً چند درصد از مبتلایان به خودارضایی اون هم با سابقه ۳۲ ساله و تکرار هر روزه، چنین وضعیتی دارند؟!
  یکی از راه‌های ساده فهمیدن خطرهای خودارضایی، بررسی وضعیت مبتلایان هست، یعنی همون تجربه که به‌ش اعتقاد دارید.
  من احساس می‌کنم نخونده نظر گذاشتین و مطالب علمی و مستند بنده رو به علمی و تجربی نبودن متهم کردید!
  بله، همه نوجوانان و جوانان ما آیندگان این سرزمینند، اما خیرخواهی و کمک به‌شون، این نیست که چشممون رو به اشتباه مسلَمشون ببندیم و خطرهاش رو نادیده بگیریم، بلکه باید خطر رو گوشزد کنیم و راه در امان موندن از خطر رو آموزش بدیم.

بارگذاری بیشتر ...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0 / 5000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 5000 حرف باشد

مطالب برگزیده

جمهوری اسلامی ایران تبیین ضرورت تشکیل حکومت اسلامی در زمان غیبت


زنان و ازدواج پاسخ به چند ابهام درباره‌ی زنان و ازدواج در آیین اسلام


حجاب ده تلنگر درباره‌ی حجاب و عفاف


شراب یک لحظه مستی، یک عمر پستی! (شراب‌خواری)


یوسف علیه‌السلام علاقه به هم‌جنس زیبارو


دوستش دارم دوستش دارم (سلسله مقالات)


آزادی جنسی غربی چرا نباید در آزادی جنسی از غرب و اروپا که الگوی پیشرفت و تمدن هستند پیروی کنیم؟


عصبانیت چگونه عصبانیت خود را کنترل کنم؟


خودشناسی چگونه می‌توانم خودم را بشناسم و بحران هویت را پشت سر بگذارم؟


استخاره، آری یا نه، چرا و چگونه؟ استخاره، آری یا نه؟ چرا و چگونه؟


چگونه خوش‌تیپ و امروزی و در عین حال باحجاب باشم؟ چگونه خوش‌تیپ و امروزی و در عین حال باحجاب باشم؟


چرا خدا مشکل همه‌ی بنده‌هاشو حل می‌کنه جز ما؟! چرا خدا مشکل همه‌ی بنده‌هاشو حل می‌کنه جز ما؟!


چرا فقط اسلام؟! چرا ادیان دیگر نه؟! چرا فقط اسلام؟! چرا ادیان دیگر نه؟!


حسین علیه‌السلام در مصاف ابلیس حسین علیه‌السلام در مصاف ابلیس


رنج پُرارج (عادت ماهانه) رنج پُرارج (عادت ماهانه)


هدف آفرینش انسان هدف آفرینش انسان


حالا کی بهشت و جهنم رو دیده؟!! حالا کی بهشت و جهنم رو دیده؟!!


رجعت، افسانه یا حقیقت؟! رجعت، افسانه یا حقیقت؟!


حکم خشن سنگسار چگونه با عقل و فطرت انسانی سازگار است؟ حکم خشن سنگسار چگونه با عقل و فطرت انسانی سازگار است؟


آیا حکم اسلامی ارتداد با آزادی اندیشه و حقیقت‌جویی منافات ندارد؟! آیا حکم اسلامی ارتداد با آزادی اندیشه و حقیقت‌جویی منافات ندارد؟!


چگونه این چشم صاحب‌مرده را کنترل کنم؟ چگونه این چشم صاحب‌مرده را کنترل کنم؟


چگونه توبه‌ای پایدار و شکست‌ناپذیر داشته باشم؟ چگونه توبه‌ای پایدار و شکست‌ناپذیر داشته باشم؟


چرا امام خامنه‌ای؟ چرا امام خامنه‌ای؟


کنترل جمعیت یا انقراض شیعه؟! کنترل جمعیت یا انقراض شیعه؟!


شبهه‌ای درباره‌ی نماز و پاسخ آن شبهه‌ای درباره‌ی نماز و پاسخ آن


بررسی روزه‌ی دختران نه ساله + گفت‌وگو باچند فرشته‌ی نوبالغ بررسی روزه‌ی دختران نه ساله + گفت‌وگو باچند فرشته‌ی نوبالغ


هنری به نام «امر به معروف و نهی از منکر» هنری به نام «امر به معروف و نهی از منکر»


حقیقت دعا و اسرار اجابت حقیقت دعا و اسرار اجابت


شب قدر و معمای سرنوشت شب قدر و معمّای سرنوشت


20 راز در زندگی مشترک 20 راز در زندگی مشترک